banner1028

Rekortmen Doğa Yürüyüşçüsü, Ata'ya Saygı İçin Yola Çıktı

Gerzeli Rekortmen Ultra Doğa Yürüyüşçüsü Mustafa Kıray, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Saygı Yürüyüşü için bu sabah Gerze'den Samsun'a yola çıktı

Rekortmen Doğa Yürüyüşçüsü, Ata'ya Saygı İçin Yola Çıktı

Gerzeli Rekortmen Ultra Doğa Yürüyüşçüsü Mustafa Kıray, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Saygı Yürüyüşü için bu sabah Gerze'den Samsun'a yola çıktı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk'ü Anma ve Saygı yürüyüşüne çıkan Gerzeli Ultra Doğa Yürüyüşçüsü Mustafa Kıray, 16 Mayıs Salı sabahı saat 08.00'de Gerze Atatürk Anıtı önünden başladığı yürüyüşüne 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun Atatürk Anıtı önünde son verecek.

Rekortmen Ultra yürüyüşcü Mustafa Kıray ve yol arkadaşı İlhan Bide yürüyüşün ilk etabında 35 Km yol kat ederek Yakakent'e ulaştı.  Kıray ve Bide'yi Yakakent Yelken Amatör Denizcilik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kahya karşıladı. Burada verdiği kısa molanın ardından 35 kilometrelik Bafra ve  53 kilometre Samsun yürüyüşüne devam edecek.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun'a ulaşarak Atatürk Anıtı önünde yürüyüşünü tamamlamayı planladığını belirten Mustafa Kıray, ''her yıl düzenlediğimiz ATA’ ya saygı yürüyüşümüzü bu sene de gerçekleştiriyoruz. Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına ATA' ya saygı yürüyüşüne çıkarak 19 Mayıs da Samsun'da olmayı planlıyoruz.

İlk etapta Gerze'den 35 km yürüyerek Samsun'un şirin ilçesi Yakakent'e, İkinci etapta 34 kilometrelik Yakakent'ten Bafra’ya ulaşmayı; Bafra'da vereceğimiz molanın ardından da Üçüncü etapta 53 km.lik Samsun yürüyüşümüze devam edeceğiz ve ATA’mıza saygı yürüyüşümüzü tamamlayacağız.

Yanımda birbirinden değerli ve ATA' mıza saygı için yürümeye çok hevesli arkadaşlarım var. Bu yolda birlikte ilerleyeceğiz bu ATA' ya saygı yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Böyle yürüyüşlerde bize katılmak isteyen arkadaşlarımıza da davet ediyoruz ” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER