banner1025
banner978

Omü 2013 İnovasyon Fuarı’na Katıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İstanbul’da düzenlenen ve 24-27 Ekim tarihleri arasında açık kalacak olan, “2013 İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı”na katıldı.Ondokuz Mayıs Üniversitesi İnovasyon Fuarına Prof....

Omü 2013 İnovasyon Fuarı’na Katıldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İstanbul’da düzenlenen ve 24-27 Ekim tarihleri arasında açık kalacak olan, “2013 İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı”na katıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İnovasyon Fuarına Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu koordinatörlüğünde, “OMÜ Proje Pazarında” başlıklı TÜBİTAK Projesi kapsamında; 6 akademisyen ve 4 proje ile katıldı.

Fuarın açılışında OMÜ standını YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ve ARGE Müdürü Cemil Çetin de ziyaret etti. Genel Müdür Türkoğlu, 1 megavata kadar lisanssız rüzgar türbinlerinin tasarım ve üretimine destek vereceklerini belirtti. Proje sahibi OMÜ Sivil Havacılık Yüksek Okulu’ndan uçak mühendisi öğretim görevlisi M. Cevat Sunol ise proje ile ilgili olarak, 3,5 kW’lık modellerinin üretime hazır olduğunu, 20 ve 100 kW’lık modellerin de üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Türkoğlu, ürünlerin 5-6 yıl içerisinde kendini geri ödemesi durumunda projeye destek vereceklerini söyledi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954