banner1014

Nebiyan Doğa Festivali Sona Erdi

19 Mayıs ilçesindeki 1224 rakımlı Nebiyan Dağı'nın tanıtımı ve dağda turizm aktivitelerini artırmak amacıyla 9 Eylül'de başlayan festivalde pek çok etkinlik gerçekleştirildi.

Nebiyan Doğa Festivali Sona Erdi

19 Mayıs ilçesindeki 1224 rakımlı Nebiyan Dağı'nın tanıtımı ve dağda turizm aktivitelerini artırmak amacıyla 9 Eylül'de başlayan festivalde pek çok etkinlik gerçekleştirildi.

Festivalde, konserler, motokros yarışmaları, atla engel atlama gösterileri, okçuluk yarışmaları, tahta ralli, en güzel buzağı yarışması, bilek güreşi yarışması, foto safari, RC model uçak gösterileri, doğa yürüyüşleri ve çeşitli animasyon gösterileri yer aldı.

19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, “Turizm Bölgemiz Nebiyanda böylesine coşkulu muhteşem bir festivalin yapılmasını son derece olumlu buluyorum. Festivalin yapımında çok büyük gayretleri olan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Pandemiden dolayı 2 yıl ara verdik. Bu yıl festivalimizin ikincisini yapıyoruz. Burada Nebiyanın doğal güzelliklerini; havasını, suyunu, yeşilini, ormanlarını tanıtıyoruz. Aynı zamanda taze ve kuru Nebiyan fasulyesi, Nebiyan kestanemiz var. Bunları marka yapma çalışmalarımız sürüyor. Bu yörede yetişen armut ve elmadan pekmez ve marmelat yapılıyor. Bunları ileriye dönük ekonomiye kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Nebiyan kuru ve taze fasulyesinin, nebiyan kestanesinin ve salebin patentini alıyoruz, coğrafi işaretlenmesini yapıyoruz” dedi.

Etkinliğe AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, TKDK Samsun İl Müdürü Bülent Turan, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Bafra TSO Başkanı Göksel Başer, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal, siyasi parti ilçe başkanları daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

19 Mayıs Belediyesi tarafından düzenlenen pandemi nedeni ile 2 yıl ara verilen Nebiyan Doğa Festivali bu yıl ikincisi düzenlendi. Festival kapanış programında yarışmaya katılan sporculara ödülleri verilirken, festivale paydaş olan kulüplere ise plaket takdim etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER