banner1014

KİHAYKO Samsun Can Dostları Unutmadı

KİHAYKO SAMSUN ( Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği) İl Temsilcisi Birol Benuğur İlkadım ilçesinde can dostları unutmadı.

KİHAYKO Samsun Can Dostları Unutmadı

KİHAYKO SAMSUN ( Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği) İl Temsilcisi Birol Benuğur İlkadım ilçesinde can dostları unutmadı.

Ramazan Bayramı sürecinde de aralıksız çalıştıklarını belirten Benuğur; Sokağa çıkma yasağında özellikle lokantalar ve iş yerlerinin kapalı olmasından dolayı sokaktaki canlar gıda bulamıyor. Bundan dolayı KİHAYKO Samsun İl Temsilciliği olarak sokak hayvanlarını besleyebilmek için İlkadım Belediyesi Veteriner İşleri Şefliği Personelleri ile çalışma başlattık. İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş ve Veteriner Onur Akça'nın desteğiyle İlkadım ilçesinde mama takviyesinde bulunduk. Bu dağıtım KİHAYKO Samsun ve İlkadım Belediyesince alınan mamalar uygun yerlere bırakıyoruz. Sokak Hayvanlarını için yapılan çalışmalarımız Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Demir ve Barınak Müdürü Paria Tabatabaei hanım efendiye örnek teşkil eder diyemiyorum. Paria hanım 10.05.2021 tarihinde basın açıklamasında Ocak ayı itibariyle 2000 hayvanın kısırlaştırıldığını dile getirdi. Siz Samsun halkı ile dalgamı geçiyorsunuz? Hayvan severler ‘Neden kısırlaştırılma yapılmıyor?’ diye sorduğunda, ‘Barınağın tadilat nedeniyle aylardır kısırlaştırma yapamıyoruz’ derken 2000 hayvanı rüyanızda mı kısırlaştırdınız? Paria hanım evet rüyanızda yapmış olacaksınız ki barınağın önünde ve çevresinde yüzlerce küpesiz aç susuz ve uyuz hayvanlar geziniyor. Lütfen Paria hanım lütfen uykudan uyanın gözünüz önündekileri görün artık. Sayın Başkanım Barınakla alakalı olumsuz açıklamaları son zamanlarda sizde takip ediyorsunuzdur. STK’dan yada basından Barınak Müdürünüz Paria hanımı bir hayvan sever olarak rica ediyorum uykusundan uyandırın.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER