banner1028

Kaymakam Zaman’dan Koronavirüs Denetimi

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman ve Kurum Müdürleri ile birlikte ilçede Korona virüs denetimi yaptı.

Kaymakam Zaman’dan Koronavirüs Denetimi

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman ve Kurum Müdürleri ile birlikte ilçede Korona virüs denetimi yaptı.

Korona virüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla başlatılan denetimlere İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar ve Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ile birlikte bizzat katılarak işyerlerini denetledi.

Samsun Valimiz Sn. Doç. Dr. Zülküf Dağlı'nın talimatları doğrultusunda ilçe genelinde kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Fikret Zaman’ın bizzat katıldığı denetimde İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar ve Kurum Müdürleri ile birlikte bölge bölge ayrılarak ayrı caddelerde Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ile birlikte denetimler gerçekleştirildi. Ayrıca ilçede bulunan tüm işyerleri,  cadde ve sokakları ilgili denetim ekiplerince kontrol edildi. Genel olarak kurallara uygunluk görüldü.

İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, ilçe halkından ilçe dışına çıkarken çok dikkat etmelerini rica etti. Vakaların birçoğunun ilçe dışı ziyaretlerde kaynaklandığını belirtti. Özellikle taziyelerin dar kapsamda tutulması gerektiğini ifade etti.

SOSYAL MESAFE, MASKE, TEMİZLİK

Birçok işletmede denetimde bulunan Kaymakam Zaman, koronavirüsten korunma ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere en üst seviyede uyulmasının önemini vurguladı. Maske, temizlik ve 1,5 metre sosyal mesafe kuralını da hatırlatan Zaman, denetimlerde işletme sahiplerine ve vatandaşlarımıza alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu.

KURUM AMİRLERİ DE DENETİMDE

İlçemizde koronavirüs denetimleri kapsamında oluşturulan sürekli denetim ekiplerinin yanı sıra kurum amirleri de 4’li guruplar halinde denetim için sahaya indi. İçişleri Bakanlığının Genelgesi gereğince; kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm işkolları, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından berber, market, kasap, paket servis, manav gibi iş yerleri Covid-19 tedbirleri kapsamında, Samsun Valimiz Sn. Doç. Dr. Zülküf Dağlı'nın talimatları doğrultusunda eş zamanlı olarak ilçemizde de denetimler yapıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER