banner1014

Karapıçak’tan Cemevi Ziyaretleri

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ilçelerde devam ettikleri muhtar ziyaretlerine Havza ve Ladik’deki Alevi vatandaşlarımızın yoğunlukta yaşadığı kırsal mahallelerde devam etti.

Karapıçak’tan Cemevi Ziyaretleri

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ilçelerde devam ettikleri muhtar ziyaretlerine Havza ve Ladik’deki Alevi vatandaşlarımızın yoğunlukta yaşadığı kırsal mahallelerde devam etti.

MHP İl Başkanı Karapıçak ve beraberindeki heyet, Havza ve Ladik’te 20 köy muhtarını ziyaret ederek Alevi vatandaşlarımızla bir araya geldi. Kırsal mahalle ziyaretlerinde Cemevi olan mahallelerin Cemevlerini de ziyaret eden heyet mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Ziyaretler sonrasında açıklama yapan Karapıçak; “Muhtar ziyaretlerimize İlçe Başkanlarımızın da katılımlarıyla Havza ve Ladik’te devam ettik. Bayram öncesi yaptığımız bu gezilerimizde özellikle Alevi vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin yoğunlukta yaşadığı kırsal mahallelerimizi ve Cemevlerini ziyaret ettik. Hemşehrilerimizle hemhal olmak bizleri ziyadesiyle memnun etti. Türkmen köylerindeki bu ziyaretlerimiz iki gün sürdü. Geceyi birlikte olduğumuz heyetle Ladik’te geçirdik.” dedi.

Sözlerine “Alevi İslam inancına sahip vatandaşlarımızın beklentilerinin karşılanması konusunda MHP’nin en hassas davranan partilerin başında gelmektedir” şeklinde devam eden Karapıçak; “Muhtar ziyaretlerimizde özellikle Alevi İslam inancına sahip Türkmen mahallelerini bir programda ziyaret etmek istedik. Bunun temel nedeni içerisinden geçtiğimiz süreçte cem olmaya, bir olup ilimiz için, ilçemiz için, bölgemiz için, mahallemiz için neler yapabileceğimiz konuşmaya, ülke için gördüğümüz hayır rüyalarını paylaşmaya geldik.” dedi.

Karapıçak, emperyalizmin ve buna bağlı içte ve dıştaki işbirlikçilerinin tarihin bi çok döneminde tüm dünyada olduğu gibi bu topraklarda hem dinî, hem etnik hem de mezhebe dayalı hassasiyetleri kaşıyarak fitne peşinde olduğunu belirterek “Alevi İslam inancını benimseyen kardeşlerimiz aziz milletimizin yeri dolmaz fertleridir. Bu coğrafyada mezhepçilik yapmak en büyük fitnedir, ihanettir. Bu fitneyi bir olarak, cem olarak diyalogla ve hoşgörüyle yok etme çabası ülke adına, bu coğrafya adına en büyük hizmettir. Heteredoks bir İslam inancını yani Halk İslam’ını benimsemiş olan Türkmen kardeşlerimiz Türklüğün kültürü, töresi ve ahlak anlayışını inanışıyla birleştiren ve Alevi İslam inancına göre dinini yaşayan hemşehrilerimizi ziyaretlerimiz şahsıma ve birlikte olduğumuz dava arkadaşlarımıza çok farklı duygular yaşattı. Şunu anladık ki çok daha sık bir araya gelip cem olmalıyız.” dedi.

Muhtarların ve dolaysıyla Havza ve Ladik’teki kırsal mahallelerin sorunlarını yerinde dinlediklerini söyleyen Karapıçak; “Sorunları yerinde dinlemek, muhtarlarımızdan ve hemşehrilerimizden sorunları birebir almak yeterli değil elbette. Bu sorunların çözümlerine dair çalışmalarını elimizden geldiği kadar yapacağız. Sorunları ilgili kurum, kuruluş ve idarecilere ileteceğiz sözünü kendilerine verdik. Bir sonraki ziyaretlerimizde sorunların büyük çoğunluğunun çözüleceğini umuyoruz.” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046