banner1014

Kapaklı'da Bolluk Aşı

Samsun'un Alaçam ilçesi Kapaklı Mahallesinde geleneksel bolluk aşı etkinliği düzenlendi.

Kapaklı'da Bolluk Aşı

Samsun'un Alaçam ilçesi Kapaklı Mahallesinde geleneksel bolluk aşı etkinliği düzenlendi.

Alaçam Kapaklı Mahallesinde iki yıldır pandemi nedeni ile yapılamayan geleneksek “Bolluk Aşı” Bolluk ve Bereket getirmesine inandıkları bu etkinliğini düzenleyen Kapaklı Mahallesi Muhtarı Sedat Topal ve mahalle sakinleri yardımlaşma ve dayanışma anlamına gelen bolluk aşına

Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, kalabalık halkın katılımından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Kapaklı Mahallesi Tekke mevkiinde Geleneksel Bolluk Aşı etkinliği için akşamdan yapılan hazırlıkların ardından gece boyunca keşkek ve yahniler yapıldı. Öğlen namazı sonrası tekke mevkiinde Kur’an-ı Kerim ve ilahi okunması ile başlayan program yapılan duanın ardından misafirlere keşkek, yahni, tulumba tatlısı ayran ve su ikram edildi.

Kapaklı mahalesi tekke mevkiinde yapılan Programa çok sayıda mahalle ve vatandaş katıldı Yemekler yenildikten sonra dua edildi, hayırlı ve bol bir yıl olması temennisinde bulunuldu.

Kapaklı Mahallesi Muhtarı Sedat Topal, yapmış olduğumuz bolluk aşı programımıza katılım sağlayan herkese teşekkür ederim dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER