banner1028

KAFFED’den Çerkes İş İnsanları’na Ziyaret

Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, Samsun’da bir süre önce faaliyetlerine başlayan Çerkes İş İnsanları Derneği’ni ziyaret etti.

KAFFED’den Çerkes İş İnsanları’na Ziyaret

Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, Samsun’da bir süre önce faaliyetlerine başlayan Çerkes İş İnsanları Derneği’ni ziyaret etti.

Genel Merkezi Ankara’da bulunan 54 üye derneği olan Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yıldız Şekerci, Kafkas İş Adamları Derneği (KAFİAD ) Başkan vekili Cengiz Atalar, 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi‘nden Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya ve beraberindeki heyet, Çerkes İş İnsanları Derneği’ni ziyaret ederek, Başkan Suna Akbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yıldız Şekerci, Samsun’da Çerkes iş insanları tarafından kurulan yapılanmanın çok önemli olduğunu belirterek, ‘’Bu tür yapılanmalar hem kültürümüz açısından, hem de Çerkeslerin kendi aralarında yapacağı ticaret açısından çok önemli. Başkan Suna Akbaş ve yönetim kurulu üyelerini aldıkları görev dolayısıyla tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum’’ dedi.

Ziyaretten memnun kaldığını belirten Çerkes İş İnsanları Derneği Başkanı Suna Akbaş ise, yeni kurulan derneklerinin amaçları ve başlatılan faaliyetleri hakkında bilgi vererek, ‘’Çerkeslerin birbirini tanıması ve birbirlerinden haberdar olması anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çerkes olup da birbirini tanımayan çok insan var. Kendimizi tanıtıp değer oluşturmak istiyoruz. Bu anlamda Çerkes İş İnsanları olarak KAFFED Genel Başkanımız Yıldız Şekerci başta olmak üzere bizleri ziyaret ederek onurlandıran değerli iş insanlarına çok teşekkür ederim. Kendileri ile başlattığımız ortaklıkları sürdürmek, yeni projelerde birlikte yer almak, gençlerimize istihdam sağlama konusunda sürekli dirsek temasında olacağımızın sözünü veriyorum‘’ dedi.

Toplantıda Çerkes İş İnsanları Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Yurdakul, Ruhan Öney, Sedat Uygun, Gökhan Sel ve Ufuk Bütün de hazır bulundu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER