banner1028

İlkadım Vefa Destek Grubu Çalışmalarına Özveri İle Devam Ediyor

İlkadım Vefa Destek Grubu Çalışmalarına Özveri İle Devam Ediyor

İlkadım İlçesinde Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla İlkadım Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu, (VSDG) çalışmalarını özveriyle sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde kalan çok sayıda kişi, 444 0 55 01- 0505 178 55 01 no’lu İlkadım İletişim Merkezi (İLKİM) numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor. Bu kapsamda İlkadım Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu da yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunanların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılıyor.

“7 bin 590 kişinin yardımına koştuk”

Ülkemizde koronavirüs etkilerinin gösterdiği ilk günden bu zaman kadar İlkadım ilçemizde 7 bin 590 kişiye ulaşıldığını aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Vefa Destek Ekibimiz aynı gün içinde 113 vatandaşımızın ihtiyaçlarına anında cevap verdiği günler de oldu. Amacımız bu süreci en az hasarla atlatmak. Üzerine düşeni yapan, yani zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayan vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Yapılan tüm bu hizmetler, insanımızın güvenliği ve sağlığı içindir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında, belirli saatlerde sokağa çıkabilecek 65 yaş ve üstü vatandaşların kendilerine ayrılan süreyi iyi değerlendirmelerini istiyoruz” dedi.

“Ölümcül virüsü kurallara uyarak yeneceğiz”

Her gün yaşlılara ve ihtiyaç sahibi vatandaşa hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Demirtaş;” Bu kritik süreçte ricamız: 65 yaş üstü büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız dışarı çıkma yasağına harfiyen uysunlar, diğer vatandaşlarımız da zorunlu ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmasınlar. Unutmayalım ki son derece ciddi ve ölümcül bir virüsle karşı karşıyayız. Ancak alacağımız tedbirler daima koronavirüsten büyük olacaktır” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER