banner1014

İlkadım Belediyesi Tüm Alanda İlçe Halkının Sağlığı İçin Seferber Oldu

İlkadım Belediyesi 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte vatandaşların sağlıkla ve güvenle evlerinden kalabilmesi için seferber oldu.

İlkadım Belediyesi Tüm Alanda İlçe Halkının Sağlığı İçin Seferber Oldu

İlkadım Belediyesi 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte vatandaşların sağlıkla ve güvenle evlerinden kalabilmesi için seferber oldu. Kısıtlama saatlerinde temizlik ekipleri ile sahada olan Sağlık İşleri  ekipleri hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürürken, sevimli dostları yalnız bırakmadı. Vefa Destek ekip ise 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları için aralıksız çalıştı.

İlkadım  Belediyesi, yeni yılla birlikte 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında saha ekipleri ile ilçenin dört bir yanında çalışma başlattı. Pandemi döneminde belediyenin en önde çalışan ekipleri olan Temizlik İşleri Müdürlüğü, kısıtlama ile boş kalan sokak, park ve ortak kullanım alanları başta olmak üzere tüm ilçede temizlik ve dezenfeksiyona ağırlık verdi. Temizlik ekiplerinin yanı sıra, önceki sokağa çıkma kısıtlamalarında olduğu gibi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri de sokakta yaşayan can dostlar için sahada yer aldı. Kurallara uyulması için sıkı denetimi elden bırakmayan Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Vefa Destek ekibi ise  belediyeye telefonla ulaşarak ihtiyaçlarını ileten 65 yaş üstü vatandaşların taleplerini yerine getirmek için seferber oldu.

“Camiler unutulmadı”

Kısıtlamanın ilk gününde otuzdan fazla noktada yıkama ve dezenfeksiyon yapan ekipler, yeni yılın ilk cuması camileri de unutmadı. İlçe halkının sağlıklı bir ortamda ibadet edebilmesi için camilerin iç ve dış mekanlarındaki tüm ortak kullanım alanları dezenfekte edildi. Temizlik ekipleri gelen talepleri değerlendirerek sokakları baştan aşağı yıkanarak dezenfekte etti. İlçenin tüm sokaklarında uygulanacak çalışmalar, her kısıtlamada aksamadan sürdürülecek.

“Can dostlara özel ilgi”

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri de sokağa çıkma kısıtlamasında, yiyecek bulamayan sevimli dostları yalnız bırakmadı. Sabah saatlerinde yola çıkan ekipler, gün boyu belirlenen noktalara giderek kedi ve köpeklere mama bıraktı. Kentin meydanlarındaki güvercinleri de unutmayan ekipler, kuşları da buğday ile besledi. Kısıtlama uygulanan günlerde sokak hayvanlarına mama dağıtımı düzenli olarak devam edecek.

“Kurallara uymayanlara tutanak”

Kısıtlama sırasında sahada çalışan bir diğer ekip de Zabıta Müdürlüğü ve Vefa Destek ekipleri oldu. Halkın sağlığını riske atarak kurallara uymayan ve açık olmaması gerektiği halde kaçak olarak çalışan işyerlerini tespit eden zabıta ekipleri, tutanak tutarak cezai işlem uyguladı. Öte yandan Vefa Destek ekipler, 25 adreste 65 yaş üstü  vatandaşların belediyeye ilettikleri ekmek, temel gıda gibi alışveriş taleplerini de yerine getirdi.

“İlk günkü hizmet aşkıyla ilçemiz için çalışamaya devam edeceğiz”

İlçe halkımızın kendilerinin ve yakınlarının sağlığı için evlerinde kalırken, bizler ilçemiz  için çalışmayı sürdürüyoruz” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, başlattıkları hizmet seferberliği ile İlkadım’ı yeni yılda güzel bir geleceğe hazırladıklarını belirtti. 2020 yılında Pandemi nedeniyle tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Başkan Demirtaş “İlkadım Belediyesi olarak bu süreci kentimize hizmet etmek için bir fırsata çevirdik. Eksiklerimizi ve talepleri anlık müdahalelerle kapatmaya çalıştık. Bu noktada Pandeminin ilçemizi terk etmesi  için olağanüstü gayret gösteren belediye çalışanlarımızın özverili çalışmaları bizleri gururlandırdı. Bu günlerin atlatılmasının ardından yeni yılda ilk hedefimiz ilk günkü aşkla hizmet kalitemizi artırarak İlkadım’ın, tüm caddeleri, sokakları, çarşıları, parkları ve yeşil alanları ile modern bir turizm kentine çalışmalar ve projeler içinde olacağız” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER