banner1014

Hazırlık Maçının Galibi 1930 Bafraspor

Süper Amatör ligi öncesi 1930 Bafraspor ikinci hazırlık maçında Havza Belediyespor'u Alperen Keleş'in ilk yarıda attığı golle 1- 0 yendi.

Hazırlık Maçının Galibi 1930 Bafraspor

Süper Amatör ligi öncesi 1930 Bafraspor ikinci hazırlık maçında Havza Belediyespor'u Alperen Keleş'in ilk yarıda attığı golle 1- 0 yendi.

Samsun Bölgesi Süper Amatör liginde iddalı olmak isteyen 1930 Bafraspor sezon öncesi hazırlıkları kapsamında aynı ligde yer alan Havza Belediyespor ile Gençlik Hizmetleri Havza Şehir Stadyumun Suni Çim sahasında karşılaştı.

Yer: Gençlik Hizmetleri Havza Şehir Stadyumu

Havza Belediyespor

Seydi, İsmail, Umut, Seyid Ahmet(c), İbrahim, Behlül, Tayyip, Ümit Köse, Ümit, Emrullah, Batuhan

Yedekler: Ferhat, Gürkan, Berat, Ufuk, Hakkı

Teknik Direktör: Ufuk Öğütveren

1930 Bafraspor

Kerem, Kadir, Erdal, Umut, Turgut (c), Oktay, Hayati, Cengiz, Hasan, Kerim, Mustafa Sağlam

Teknik Direktör: Arif Gençoğlu - Yalçın Terzioğlu

Yedekler: Ali, Kader, Tuna, M. Arslan, Mete, Fehmi

İlk yarıda ev sahibi olan Havza Belediyespor istekli ve yarı sahada pres yaparak başladı. Bu hemen karşılık veren 1930 Bafraspor oyunu dengeleyerek oyun üstünlüğünede eline aldı. Dakikalar 20 gösterirken rakip takımın sağ tarafından Kerim'in güzel ortasına aynı karşılı veren Alperen Keleş attığı kafa golüyle takımını 1- 0 öne geçiren golü kaydetti. Rakibine göre daha iyi oynayan 1930 Bafraspor Mustafa Sağlam ve Turgut'la yakaladığı golluk pozisyonları cömertçe harcadılar.

Ev sahibi Havza Belediyespor ise Behlül, Batuhan'la pozisyonlar yakalasada skoru değiştiremeyince karşılaşmanın ilk yarısı 1930 Bafraspor üstünlüğle tamamlanmış oldu.

İlk yarıda akılda kalan ise  hazırlık maçı olmasına rağmen her iki takımın futbolcuları arasında gerginliklerde yaşanması oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısı her iki takım da oyuncu değişklikleri başlarken, oyun içersin de vasat göründüler.

İkinci yarıda Mustafa Sağlam ve Mustafa ile pozisyonlardan yararlanamayan 1930 Bafraspor kalesinde Seyid Ahmet, Ümit ve Batuhan'la tehlikeler yaşadı.

Bu pozisyonlardan başka pozisyon olmayınca 1930 Bafraspor sahadan 1-0 galibiyetle ayrılarak ikinci hazırlık maçında galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Hazırlık karşılaşmasını  Havza Belediyespor Kulüp Başkanı Aziz Pekşen ve 1930 Bafraspor Kulüp Başkanı Fatih Yıldız ile birlikte izlerken bir gurup taraftar maçı takip etti.

1930 Bafraspor sezon öncesi ilk hazırlık maçında Türkiye 4.olan Atakum Belediyespor U 19 takımını 2- 0 mağlup ederken, ikinci hazırlık maçında ise aynı gurupta yer alan Havza Belediyespor'u 1-0 mağlup etti.

Ebubekir Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 20:35

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER