banner1014

"Hayalleri Yine Birlikte Gerçekleştireceğiz"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye'ye çağ atlatan AK Parti, halkımızın desteğiyle yine hayalleri gerçeğe dönüştürecektir." dedi.

"Hayalleri Yine Birlikte Gerçekleştireceğiz"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye'ye çağ atlatan AK Parti, halkımızın desteğiyle yine hayalleri gerçeğe dönüştürecektir." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'yı makamında ziyaret etti. Belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Yılmaz, ilçe için yürütülen başarılı çalışmaların devamını dile.

Canik ilçesinin Samsun'un gözde ilçeleri arasında olduğunu ifade eden Yılmaz, halka en iyi hizmet için herkesin fedakarca çalıştığını ifade etti. Daha sonra yeni hizmet binasına taşınan AK Parti ilçe başkanlığını ziyaret eden Yılmaz, ilçe başkanı Mahmut Gençay ve teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.

Açıklamalarda bulunan Milletvekili Yılmaz, 19. yılını kutlayan AK Parti'nin her kademesiyle Türkiye'ye çok büyük hizmetleri olduğunun altını çizdi.

2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla ülkenin istikbaline odaklanıldığını ifade eden Yılmaz, yerel ve genel yönetimde kendini kanıtlayan, halkın gönlüne giren AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çok büyük hizmetler yapmaya devam edeceğini ifade etti.

"BÜYÜK HİZMETLER VERİLDİ"

AK Parti iktidarı döneminde 19 yılda yapılan bazı hizmetlere değinen Yılmaz, şu bilgileri verdi; "Aziz halkımıza, ülkemize verilen hizmetleri sürekli anlatmalıyız. Eğitimde 8,7 milyar lira olan bütçe 131 milyar liraya çıkarıldı. 324 bin derslik, 8500 sağlık tesisi ülkemize kazandırıldı. Hastane yatak kapasitesi 164 binden 246 bine çıkarıldı. Toplamda 20 bin 563 yatak kapasiteli 15 şehir hastanesi açıldı. 9 gençlik merkezi 336’ya, 1575 spor tesisi 3720’ye, 278 bin lisanslı sporcu 10 milyon 150 bin kişiye ulaştı. 76 üniversite 207’ye yükseldi. Bu sayede üniversite öğrenci sayısı 1,6 milyon dan 8 milyona ulaştı. Gençlerimiz baş tacımız oldu.  6100 kilometre olan bölünmüş yollar 27.300 kilometreye çıktı. Otoyol mesafesi 3107, karayolu tünel mesafesi 523 kilometreye, tünel sayısı 395’e ulaştı. 26 havalimanı, 56’ya çıktı. Hizmet seferberliği her alana yansıdı. "

"İHRACAT RAKAMLARI, SOSYAL DESTEK ARTTI"

Her zaman vatandaşının yanında olan bir devlet yönetiminin benimsendiğine dikkat çeken Yılmaz, "

2 milyar lira olan sosyal yardım tutarı 55 milyara yükseldi. Sadece yaklaşık 527 bin kişiye evde bakım hizmeti veriliyor. Demokrasi için tavizsiz uygulamalar gerçekleşti. Kadınlarımıza, çocuklarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, şehit ailelerimiz ve gazilerimize pozitif ayrımcılıklar sağlandı. 23 millet bahçesi açıldı, 72 ilde çalışmalar sürüyor. 18 yılda TOKİ kanalıyla 770 bin konut hak sahiplerine teslim edildi. Tarımda kendi kendine yeten bir ülke olduk. 40 milyarlık tarımsal milli hasıla geçtiğimiz yıl 275 milyar liraya ulaştı. Tarımsal ihracat 3,8 milyar dolardan, 18 milyar dolara seviyelerine geldi. İhracatımız 36 milyar dolardan, 171 milyar dolara ulaştı. Savunma dahil milli ve yerli yatırımlar arttı." dedi.

"EKONOMİ EN ÖNEMLİ BAŞLIĞIMIZ"

Ekonominin en önemli başlıklar arasında olduğunun altını çizen Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü; "

Ne yazık ki, pandemi sürecinde tüm dünyada ekonomik olarak daralmalar yaşandı. Türkiye bu süreci halkımız, devletimiz el ele vererek en az zararla aşacak. Her bir vatandaşımızın yaşadığı sıkıntının minimize edilmesi için büyük mücadeleler veriliyor. Pandeminin etkileri sürerken uluslararası alanda tehlikeyi gören Türkiye'nin Libya, mavi vatan gibi stratejik hamleleri tüm dengeleri bozdu, kirli hesaplar dağıldı. Türkiye'yi daha önce yaptıkları gibi kıskaca almak için şuan dört bir koldan ülkenin ekonomik olarak daralması için var güçleriyle döviz kuru gibi kalemler kullanılarak saldıralar gerçekleşiyor. Pandemi sürecinin de etkileriyle ülkemiz zor duruma düşürülmeye çalışılıyor. Ama aziz milletimizin desteği, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki devlet yönetimiyle bu sürecide aşacağız. AK Parti ülkemizin bu zamana kadar ki, ekonomik istikranın mimarıdır.  İnşallah bu günleri de devletimiz güçlü iradesiyle aşacaktır.  Milli geliri 236 milyar dolardan, 754 milyar dolara çıkaran, kişi başına düşen milli geliri 3 bin 500 dolardan 12 bin 500 dolara ulaştıran vatan millet sevdalısı iktidar bunu da başaracaktır. Gün el ele verme, sorunlarımızı birlikte çözme günüdür. Türkiye'ye çağ atlatan AK Parti, halkımızın desteğiyle yine hayalleri gerçeğe dönüştürecektir."

Yılmaz, hiç bir karalama ve yıpratma hamlelerine fırsat verilmemesi gerektiğini, tüm teşkilatın sahada ilk günkü gibi çalışmaya devam ettiğinin de altını çizdi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER