banner1047

banner1046

banner1014

Cumhur İttifakı Samsun'da Adaylarını Tanıttı

Samsun’da Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayları düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

SAMSUN 05.02.2024, 19:39 05.02.2024, 20:00 H. Eren
Cumhur İttifakı Samsun'da Adaylarını Tanıttı
banner1067

Cumhur İttifakı Samsun'da 17 İlçe adaylarını 4 Şubat 2024 Pazar günü (bugün) saat 14.00'te Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği Cumhur İttifakı Aday Tanıtım Toplantısı'nda 17 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adayını tanıtımı gerçekleştirildi.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına AK Parti Samsun Milletvekilli Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekilli Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur ve partililer katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Saygıdeğer Hemşehrilerim,

Başta vatanımızın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere cennet mekân başbuğumuz Alparslan Türkeş ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Bugün üzülerek öğrendiğimiz iki şehidimize de Allahtan rahmet kederli ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum.

Cumhur İttifakı Samsun aday tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Sefalar getirdiniz.Sözlerime bilge liderimiz genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendinin selamlarını ve

Kucak dolusu muhabbetlerini ileterek başlamak istiyorum. Bu özel buluşmada bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Amacımız Samsun’u birlik ve beraberlik içinde daha parlak yarınlara taşımak biz varsak, siz varsanız Cumhur İttifakımız var Türkiye var.

Cumhur Bizim, Türkiye hepimizin. 14 Mayıs ile 28 Mayıs tarihleri arasında, Türkiye, iç ve dış kaynaklı bir dizi operasyonla kuşatılmıştı. Ancak, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin Cumhur İttifakı’na olan sağlam İnancı ve kararlılığı sayesinde, ülkemiz seçimi güven içinde tamamlamıştır. milli irademize olan bu güçlü bağlılık, ülkemizi olası tehlikelere karşı koruma noktasında önemli bir direnç oluşturmuştur.

Öncelikle 2 tane önemli sloganımız bizlere tüm bu seçim sürecini nasıl geçirmemiz gerektiğini çok güzel kısa ve öz bir şekilde anlatıyor. Bir tanesi Canla Başla diğeri ise Birliğin Gücüyle! Unutmamalıyız ki birlikten kuvvet, ayrılıktan felaket doğar. birlik ve beraberlikten maksat, bedenlerin birlik ve beraberliği veya aynı yerde olmak değil, gönüllerin birliği, hedeflerin ortak olmasıdır. Hedefi Allah rızası olanın yüzü aktır, yardımcısı da Cenab-I Hak’tır. Tüm ilçe başkanlarıma ve teşkilatıma Canla Başla çalışmalarını girilmedik tek bir ev, çalınmadık tek bir kapı kalmamasını bizzat söyledim. Hedefimiz 1 Nisan günü 17 ilçemiz ve büyük şehir belediyemizle birlikte 18 de 18 yapmak liderlerimize verdiğimiz sözü tutabilmektir.

Biz bu sözleri tutmak zorundayız, bizlere operasyon yapmaya çalışanlar ve kendilerini güçlü zannedenler, onlara 31 Mart akşamın da siyasette milletten daha güçlü bir şey olmadığını göstereceğiz. İmanınızı ve inancınızı asla tartışmayacaksınız. Vicdanınızı karartmayacak aklınızı karıştırmayacaksınız bize bu topraklarda en büyük ihtiyacın kardeşlik ve sevgi bağları olduğunu her yerde haykırdığımızı unutmayacaksınız.

Tüm Türkiye’ye şunu haykırıyoruz

Kimin derdi varsa ortak olacağız.

Kimin telaşı varsa peşine düşeceğiz.

Kimin yangını varsa biz söndüreceğiz.

Hizmetten başka bir şeye dilimiz dönmeyecek.

Kalbimiz milletten başkası için atmayacak işte hepimiz bu günden itibaren Canla Başla durmaksızın çalışıp omuz omuza yürüyeceğiz.

Sayın Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin dediği gibi önce devletim sonra milletim sonra partim ve biz demiştir. Çünkü dünya’daki mazlumların, Türk islam dünyasının iki umudu vardır.

Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ve Sayın Genel Başkanımız Liderimiz Devlet Bahçeli’dir. Cumhur İttifakı, Türk milletinin birlik ve beraberlik duygularını en güçlü şekilde temsil ediyor ve bundan sonrada temsil etmeye devam edecektir. Sönmeyecek umut, silinmeyecek ufuk, sinmeyecek uğur ve huzurun simgesi haline gelmiş bir ittifaktır.

Gün geçtikçe bu birliktelik, milletimizin kalbinde daha da derinleşmekte, kökleşmektedir.

Ahlaklı, soylu, milli ve yerli duruşuyla Cumhur İttifakı, Türkiye’nin istikrarı ve güveni için sağlam bir temel oluşturuyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilkeleri net, ülküleri berrak, ahlakı ve siyaseti tertemizdir. Samsun’un daha güçlü ve daha güzel yarınlara taşıma konusunda rehber niteliğindedir. Elbette içimizde en küçük bir şüphe yoktur.

Liderimizin söylediği gibi

Yastığımız Mezar Taşı

Yorganımız Kan Olsun     

Biz Bu Yoldan Dönersek

Namus Bize Ar Olsun.

Sözlerime son verirken 31 Martta yapılacak olan seçimlerin Cumhur İttifakına Samsunumuza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, Allaha emanet ediyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELEFONLA BAĞLANDI

banner1028

Aday Tanıtım Toplantısı'na telefon ile bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili Samsunlu kardeşlerim; Sizleri Gaziantep'ten arıyorum. Gaziantep'te muhteşem bir şehir hastanesi yaptık. Şimdiden 31 Mart akşamı açıklanacak seçim sonucunu birlikte kutlamak için sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. İnşallah Samsun'da gerek merkez, gerek tüm ilçeleri silip süpüreceğinize inanıyorum. Bu noktada, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olarak bu kalan süre içerisinde gece gündüz demeden çalışarak inşallah 31 Mart'ta bu zaferi taçlandırmaya var mıyız? Bu zaferi beraber kutlamaya var mıyız? Bu vesileyle sizleri tebrik ediyoruz, şimdiden yolunuz, yolumuz açık olsun diyorum.  Gaziantep'ten selamlıyorum." diye konuştu.

Toplantıda, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki iddialı kadrosu büyük bir heyecanla seçimlere hazırlanıyor. 17 ilçenin tamamında güçlü adaylarla yarışacak olan Cumhur İttifakı, vatandaşların beklentilerini karşılamak ve şehrin gelişimine katkı sağlamak adına kararlılıkla hareket ediyor.

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti'nin adayları şu şekilde açıklandı;

Cumhur İttifakı Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan

Cumhur İttifakı MHP Salıpazarı İlçesi Belediye Başkan adayı Osman Yüksel

Cumhur İttifakı MHP Alaçam İlçesi Belediye Başkan adayı Ramazan Özdemir

Cumhur İttifakı MHP Asarcık İlçesi Belediye Başkan adayı Şerif Kılağuz

Cumhur İttifakı Ak Parti Vezirköprü İlçesi Belediye Başkan adayı Murat Gül

Cumhur İttifakı Ak Parti Çarşamba İlçesi Belediye Başkan Adayı Ender Gür

Cumhur İttifakı Ak Parti Ayvacık İlçesi Belediye Başkan adayı Hüseyin Keskin

Cumhur İttifakı Ak Parti İlkadım İlçesi Belediye Başkan adayı İhsan Kurnaz

Cumhur İttifakı Ak Parti Atakum İlçesi Belediye Başkan adayı Özlem Maraş

Cumhur İttifakı Ak Parti Bafra İlçesi Belediye Başkan adayı Hamit Kılıç

Cumhur İttifakı Ak Parti Terme İlçesi Belediye Başkan adayı Şenol Kul

Cumhur İttifakı Ak Parti Ladik İlçesi Belediye Başkan adayı Gürkan Özel

Cumhur İttifakı Ak Parti Canik İlçesi Belediye Başkan adayı İbrahim Sandıkçı

Cumhur İttifakı Ak Parti Kavak İlçesi Belediye Başkan adayı İbrahim Sarıcaoğlu

Cumhur İttifakı Ak Parti 19 Mayıs İlçesi Belediye Başkan adayı Osman Topaloğlu

Cumhur İttifakı Ak Parti Havza İlçesi Belediye Başkan adayı Murat İkiz

Cumhur İttifakı Ak Parti Yakakent İlçesi Belediye Başkan adayı Hüseyin Kıyma

Cumhur İttifakı Ak Parti Tekkeköy İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Candal

Cumhur İttifakı'nın aday tanıtım toplantısı, şehirdeki siyasi atmosferi canlandırırken, halkın da yerel seçimlere olan ilgisini artırdı. Samsun'un her köşesinden gelen vatandaşlar, adayların sunumlarını büyük bir dikkatle takip ederken, önümüzdeki dönemde şehrin geleceğine dair umutlarını da dile getirdiler.

Bu seçimlerin Samsun için sadece bir siyasi tercih olmadığı, aynı zamanda şehrin kalkınması ve refahı için bir fırsat olduğu vurgulanırken, Cumhur İttifakı'nın iddialı adayları, bu sorumluluğun bilinciyle seçim kampanyalarını sürdürmeye kararlı olduklarını ifade ettiler.

Bu çerçevede, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki aday tanıtım toplantısı, şehirdeki siyasi dinamizmi artırırken, yerel seçimlere doğru heyecanı ve beklentileri yükseltti. Adaylar, vatandaşların destek ve güvenini kazanmak adına yoğun bir tempo ile çalışacaklarını dile getirdiler.

ASARCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞERİF KILAĞUZ KİMDİR?

01.06.1979 tarihinde Asarcık Gökgöl Köyünde doğdu. 1988 yılında İlkokulu, 1993 yılında Ortaokulu ve 1996 yılında Asarcık Lisesini bitirdi. 2000 – 2002 yılları arasında askerlik görevini ifa etti. 2019 Yılında Kazakistan Aktau Yessenov Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesini bitirmiştir. 1996 yılında inşaat sektöründe iş hayatına atıldı. 2003 yılında Kazakistan da iş yapmaya başladı. Halen Kazakistan da inşaat - taahhüt işleri yapmaktadır. İyi derecede Kazakça ve Rusça bilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren şirketleri mevcuttur. Asarcıkspor kulübünü kurmuş olmanın yanında Asarcık’a eğitim kültür alanında çok sayıda hizmetlerde bulunmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır. 2009 Mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden İl Genel Meclis Üyesi adayı olmuştur. 30 Mart 2014 Mahalli Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Asarcık Belediye Başkan Adayı olmuş ve Belediye Başkanı seçilmiştir. 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde tekrar Milliyetçi Hareket Partisinden aday olmuş ve seçilmiştir. Halen Asarcık Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

ALAÇAM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RAMAZAN ÖZDEMİR KİMDİR?

İlk ve ortaokulu Samsun ili Alaçam ilçesinde tamamladı. Daha sonra Alaçam Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Karabük Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü dereceyle bitirdi. Üniversite hayatı boyunca dört kez onur belgesine layık görüldü.

2010 yılında Uzak Doğu, Çin Halk Cumhuriyeti'nde ihracat firmaları arasında Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev yaptı. Bu dönemde Çin'den Türkiye'ye ithalat operasyonlarını yürüttü. Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul'dan Avrupa ülkelerine (Almanya-Düsseldorf, İngiltere-Londra) ihracat süreçlerini yönetti.

2015 yılında Avrupa ülkelerine ihracat yapan fabrikaların denetimini yapmak üzere Karadeniz Bölge Denetçisi olarak görev aldı. Bu süre zarfında organize sanayi bölgelerinin kurulumu ve gelişmesi alanında çalışmalar yürüttü. 2017 yılında Erzincan Tercan Anadolu Lisesi'ne İngilizce Öğretmeni olarak atanarak bir süre öğretmenlik mesleğini icra etti.

Alaçam Organize Sanayi Bölgesi Projesi'nde ön çalışmalar yaparak ilçede istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalar yaptı. Bu süre içerisinde kurduğu özel şirketlerin de yöneticiliğini yaptı. Özdemiroğulları İnşaat, Özdemiroğulları Turizm, Özdemiroğulları Tarım ve Hayvancılık LTD. ŞTİ işletmelerinin sahibidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir.

SALIPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OSMAN YÜKSEL KİMDİR?

1983 yılında Salıpazarı'nda doğdu. İlköğretimi ve liseyi Salıpazarı'nda okudu. İş dünyasına olan ilgisi girişimci ruhuyla bütünleşince, 2013 yılında ünlü gıda ve mamulleri sektöründe kendi işletmesini kurarak ticaret hayatına ilk adımlarını atmıştır.

Halen başarıyla yönettiği işletmesiyle her kesimin beğenisini kazanarak devam etmektedir. Sivil toplum faaliyetlerine duyduğu ilgi ile esnaf kardeşlerimizin istekleri doğrultusunda 2022 ve 2023 yıllarında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Kısa sürede başarılı işlere imza atan Osman Yüksel, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimleri nedeniyle bu görevinden istifa etmiştir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Osman Yüksel, aile hayatındaki dengeyi iş ve sosyal sorumluluklarıyla birleştirme çabası, güler yüzlü ve sivilcen oluşu toplum içinde onu etkili ve örnek bir birey haline getirmiştir. Başarılarıyla sadece kendi hayatını değil, aynı zamanda çevresindeki insanları da motive etmekte, ilham kaynağı olmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi
banner1045
Yorumlar (0)
banner1052
banner1060
17
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 69
2. Fenerbahçe 26 67
3. Trabzonspor 26 43
4. Beşiktaş 26 43
5. Kasımpasa 26 39
6. Rizespor 26 36
7. Antalyaspor 26 35
8. Sivasspor 26 34
9. Başakşehir 26 33
10. A.Demirspor 26 32
11. Kayserispor 26 32
12. Samsunspor 26 30
13. Ankaragücü 26 29
14. Hatayspor 26 29
15. Alanyaspor 26 29
16. Karagümrük 26 28
17. Gaziantep FK 26 28
18. Pendikspor 26 26
19. Konyaspor 26 25
20. İstanbulspor 26 12
Takımlar O P
1. Eyüpspor 23 55
2. Göztepe 23 46
3. Kocaelispor 23 43
4. Bodrumspor 23 42
5. Sakaryaspor 23 40
6. Boluspor 23 36
7. Bandırmaspor 23 36
8. Ahlatçı Çorum FK 23 35
9. Gençlerbirliği 23 33
10. Erzurumspor 23 30
11. Keçiörengücü 23 29
12. Manisa FK 23 27
13. Ümraniye 23 27
14. Adanaspor 23 23
15. Şanlıurfaspor 23 22
16. Tuzlaspor 23 22
17. Altay 23 12
18. Giresunspor 23 7
Takımlar O P
1. Liverpool 25 57
2. M.City 25 56
3. Arsenal 25 55
4. Aston Villa 25 49
5. Tottenham 25 47
6. M. United 25 44
7. Brighton 25 38
8. Newcastle 25 37
9. West Ham United 25 36
10. Chelsea 25 35
11. Wolves 25 35
12. Fulham 25 29
13. Bournemouth 24 28
14. Brentford 25 25
15. Crystal Palace 25 25
16. Nottingham Forest 25 24
17. Everton 25 20
18. Luton Town 24 20
19. Burnley 25 13
20. Sheffield United 25 13
Takımlar O P
1. Real Madrid 25 62
2. Girona 25 56
3. Barcelona 25 54
4. Atletico Madrid 25 51
5. Athletic Bilbao 25 49
6. Real Sociedad 25 40
7. Real Betis 25 39
8. Valencia 25 36
9. Las Palmas 25 35
10. Getafe 25 34
11. Osasuna 25 32
12. Deportivo Alaves 25 28
13. Villarreal 25 26
14. Rayo Vallecano 25 25
15. Sevilla 25 24
16. Mallorca 25 23
17. Celta Vigo 25 20
18. Cadiz 25 17
19. Granada 25 14
20. Almeria 25 8