banner1014

CHP’li Kemal Zeybek Samsun’da Sanayici Kredi Alamıyor!

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB başkan yardımcılığına seçilen Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır'ı ziyaret etti.

CHP’li Kemal Zeybek Samsun’da Sanayici Kredi Alamıyor!

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; İl Başkanı Fatih Türkel, Canik ilçe başkanı Bülent Kutbay ve beraberindekiler, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB başkan yardımcılığına seçilen Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanlığına seçilen Haluk Akyüz ile Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve yönetimleri ziyaret ederek yeni dönemde başarılar dilediler ve sorunlarını dinlediler.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Ülkemizin içine sokulduğu kriz sürecinden çıkması için hepimize önemli görevler düşmektedir. Krizin nedenlerini doğru tahlil edemez isek çözüm bulamayız. İthalat kaynaklı ara ürün üretimi ile büyüme yerine; KOBİ’lerde yerli üretici, imalatçı ve sanayicinin desteklenmesi ile üreten ekonomiyi AR-GE ve İnavasyon yatırımlarının yüksek oranlarda destek sağlanmazsa ve hayata geçiremezsek, önümüzdeki süreçlerde zor günler bizleri bekliyor. İşin, ekmeğin siyaseti olmaz! Herkese iş imkânı sağlanmalı ve geçimlerini sağlayacak ücretlerin verilebilmesi için devletin sorumluluk alması ve çalışanların vergi yükleri düzeltilmelidir. Bütün sorunlarınızda, sizlerin her platformda sözcüsü olmaya devam edeceğiz, hiçbir siyasi fark gözetmeksizin sorunların çözümü için çaba göstereceğiz. Bende, sizden biriyim, soruların çoğunu yaşıyoruz ve biliyorum. Esnaf, sanatkâr, sanayici ve üreticiler ekonominin can damarıdır. Çalışanları, üretenleri vergi gelir kaynağı olarak görenler, ülke gelirlerini sanatkara, esnafa bırakmayanların iktidarının sonu geldiğini söyledi.

ESNAF VE SANATKARSIZ ÜRETİM OLMAZ!

Madeni İşler Oda başkanı Eyüp Aydın, sanayide işleri iyi olan esnaflarımız var, fakat işleri kötü olan esnafımız çoğunlukta. Önemli olan her esnafın evini geçindirecek düzeyde geliri olmasıdır. Toybelen de yapılan yeni sanayi sitesindeki iş yerlerini dorudan TOKİ esnafımıza satması gerekiyor. Esnafın geçim ve yaşam şartları çok zor, bu şartlar altında TOKİ’nin esnafın durumunu dikkate alarak düşük faizle ve uzun vadelerle işyerlerini mevcut sanayi sitesinde faaliyette bulunan esnafımıza satmasında öncelik bekliyoruz. Diğer oda başkanları da sorunlarının ortak olduğunu bazı günler siftah yapmadan işyerini kapatan arkadaşlarının var olduğunu üzülerek duyuyoruz. Esnaf Kefalet Kooperatiflerinde yüzlerce esnaf kredi alabilmek için bekliyor. Kooperatiflerde paylaşım eksikliği nedeniyle yeterli şekilde kredi verilmediğini görüyoruz.  Sorunlarımız ortak, çözüm için yetkililerden destek bekliyoruz. Dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER