banner1014

Büyükşehir’in Afet Bölgesinde Görev Yapan Personeli Görev Değişimi Yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli birimlerinden deprem bölgesine giden destek ekibi görev değişimi yaptı.

Büyükşehir’in Afet Bölgesinde Görev Yapan Personeli Görev Değişimi Yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli birimlerinden deprem bölgesine giden destek ekibi görev değişimi yaptı. Sabah saatlerinde dualarla yola çıkan 63 kişiden oluşan yeni ekip, Kahramanmaraş kent merkezi ve Elbistan ilçesine giderek çalışmalara başlayacak.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etki yaratan iki büyük deprem sonrasında bölgeye giden Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri görev değişimi yaptı. Deprem bölgesine adım attıkları andan itibaren bir an olsun boş durmayan ekiplerin bir kısmı Samsun'a dönmüştü. Onların yerine Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Anakent A.Ş. ile Kültür A.Ş.' ye ait 63 kişilik ekip bu sabah dualarla uğurlanarak Kahramanmaraş kent merkezi ve Elbistan ilçesine gitmek üzere yola çıktı. Deprem bölgesinde bu zamana kadar toplam 500 personel ve 210 araç görev yaptı.

BABASINA SARILDI DUALARLA UĞURLADI

Zabıta Daire Başkanlığı'nda Şube Müdürü Cemil Köksal'ı uğurlamaya gelen kızı Dilara Köksal babasına sarılarak duygu dolu anlar yaşadı. Zabıta Dairesi Başkanlığı personeli Panaroma 1919 Müzesi önünden yola çıkarken kalan diğer ekipler de Afet Koordinasyon Merkezi'nden yola çıktı. Zabıta ekiplerini Daire Başkanı Abdülkadir Dizman, diğer ekipleri de Anakent A.Ş. Genel Müdürü Fatih Karaçor uğurladı.

ALLAH'A EMANET OLUN

Karaçor, otobüs içinde deprem bölgesine yola çıkacak olan ekibe hayırlı yolculuklar dileyerek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’in talimatıyla bölgeye bugün 63 kişilik bir ekip daha gidiyor. Bölgede canla başla görev yapacak tüm ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Oradaki arkadaşlarımız görevi sizlere devredecek. Arkadaşlarımızın sağlıkla gidip gelmelerini temenni ediyorum" dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER