banner1014

Büyükşehir Alt Yapı ve Çevre Yatırımlarından Taviz Vermeden İlerliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Çarşamba ilçesi Bafracalı Mahallesi'nde yaptığı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşaatı hızla yükseliyor.

Büyükşehir Alt Yapı ve Çevre Yatırımlarından Taviz Vermeden İlerliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Çarşamba ilçesi Bafracalı Mahallesi'nde yaptığı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşaatı hızla yükseliyor. Yüzde 64’ü tamamlanan projenin önemine vurgu yapan ve sağlıklı bir kent hedefi doğrultusunda altyapı ve çevre yatırımlarından kesinlikle taviz vermediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Daha yeşil ve daha temiz bir Samsun için gece gündüz gayret gösteriyoruz” dedi.

Samsun’un atık su sorununu tamamen çözmek için yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin Çarşamba ilçesi Bafracalı Mahallesi'nde yaptığı 9 milyon 855 bin Euro bedelli İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ nde çalışmalar aralıksız sürüyor.

GÜNLÜK 15 BİN 500 METREKÜP ATIKSU ARITILACAK

Projenin tamamlanmasıyla birlikte tesiste günlük 15 bin 500 metreküp atık su arıtılacak ve çevreye zararsız hale getirildikten sonra Yeşilırmak'a deşarj edilecek. Yaptığı atık su arıtma tesisleri ile Türkiye’ye örnek olan çevre projelerine imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba’da inşa ettiği İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile hem doğanın hem de doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayacak.

BU PROJE ÇARŞAMBA’YA GÜÇ KATACAK

Sağlıklı bir kent hedefi doğrultusunda altyapı ve çevre yatırımlarından kesinlikle taviz vermediklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu projenin Çarşamba’ya güç katacağına inanıyorum. Yüzde 64’ü tamamlanan bu ve diğer tüm bu çalışmalarımızı bitirip, Samsun’da artık altyapı probleminin kalmadığı, özellikle atık su konusunun hiç konuşulmadığı bir ortamı tamamen temin etmek istiyoruz. Bu doğrultuda daha yeşil ve daha temiz bir Samsun için gece gündüz gayret gösteriyoruz” diye konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER