banner1020
banner978

Burma, Akkuşluların Konuğu Oldu

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Samsun Akkuşlular Derneği'ni ziyaret etti.Kahvehanecilik değil, dernekçilik yapmaya çalıştıklarını belirterek sözlerine başlayan Samsun Akkuşlular Dernek Başkanı Ömer Pehlivan, "Bilinen aksine Samsun'da...

Burma, Akkuşluların Konuğu Oldu
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Samsun Akkuşlular Derneği'ni ziyaret etti.

Kahvehanecilik değil, dernekçilik yapmaya çalıştıklarını belirterek sözlerine başlayan Samsun Akkuşlular Dernek Başkanı Ömer Pehlivan, "Bilinen aksine Samsun'da yerleşik bulunan nüfus içinde en kalabalık olanı Ordululardır. Bunların içinde de Akkuşlular ilk sırayı almaktadır. Biz, kahvehane değil, dernek olmaya çalışıyoruz. Üye sayımız her geçen gün biraz daha artıyor. Birbirimize yardım etmeye iyi veya kötü günlerimizde bir arada olmaya gayret gösteriyoruz. Uzun bir süredir sizin bizi ziyaret etmenizi bekliyorduk. 6 Kasım tarihinde Samsun'da ve civar yerlerde yaşayan Akkuşluları bir araya getirecek büyük bir buluşmanın çalışmaları içerisindeyiz” dedi.

"45 BİN KİŞİ GÖÇ ETTİ"

Derneklere özellikle de kendi kültürlerini yaşatmak, geliştirmek amacında olanlara büyük sempati ile baktığını belirterek sözlerine başlayan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "İlçemize son dört yıl içinde yaklaşık 45 bin kişi göç etmiştir. Atakum'da, Karadeniz'in her ilinden, hatta ilçesinden, Tokat, Amasya, Çorum, Sinop gibi illerden gelen insanlar var. Bu başkalarına göre kozmopolitlik, bana göre ise zenginliktir. Çünkü ne kadar insan varsa o kadar kültür, folklorik değer vardır. Bunların yaşatılması amacıyla oluşturulan derneklerimize bugüne kadar elimden gelen katkıyı verdim. Şimdi de onları, yapımını sürdürdüğümüz, birkaç aya kalmaz hizmete sokacağımız Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'mizde görmek, bir çatı altında toplamak istiyorum. Merkezimizde derneklerin kendilerine ait ofisleri olacaktır. Kendi değerlerini yaşatmak ve geliştirmek için çalışma ve sergi salonlarını kullanacaklardır. Restoran ve toplantı salonlarında da bir araya gelerek kaynaşma imkanı bulacaklar, Atakumluluk ruhunu ortaya çıkaracaklardır" şeklinde konuştu.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER