banner1020
banner978

Başkan Togar’dan Yardım Kampanyasına Destek Vermeyen Zincir Marketlere Eleştiri

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle düzenledikleri kampanyaya hiç bir şekilde destek vermeyen zincir marketleri Tekkeköy halkına şikâyet etti.

Başkan Togar’dan Yardım Kampanyasına Destek Vermeyen Zincir Marketlere Eleştiri

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle düzenledikleri kampanyaya hiç bir şekilde destek vermeyen zincir marketleri Tekkeköy halkına şikâyet etti.

Tekkeköy Belediye Başkanlığınca, koronavirüs nedeniyle işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi olanlar için “BİR KOMŞUNA DA SEN SAHİP ÇIK TÜRKİYE” kampanyası başlattı. Kampanya ilçe genelinde herkes birbirine destek çıkarken, ilçede bulunan zincir marketler yapılan görüşmelere olumsuz yanıt verince, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından sert şekilde eleştiri yağmuruna tutuldular.

Başkan Togar sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile zincir marketleri yerden yere vurarak, şunları söyledi;

“Değerli Hemşehrilerim;

Bildiğiniz üzere İçişleri Bakanlığımız 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Bizlerde Tekkeköy Belediyesi olarak genelgenin yayınlandığı akşamdan başlayıp bu güne kadar 65 yaş üstü insanlarımızın ve özellikle bu süreçte işyerlerinin faaliyete, üretime ara vermesi nedeni ile geçinmekte sıkıntı çeken lokanta, kahvehane, çay ocağı, berber, inşaat gibi yerlerde çalışan ve günlük kazançları ile evini geçindiren ailelerimize sahip çıkmak adına onların ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik. Türkiye’de örnek olan gün vefa günüdür paylaşma günüdür adı altında “BİR KOMŞUNA DA SEN SAHİP ÇIK TÜRKİYE” kampanyasıyla en alt gelir grubundan en üst gelir grubuna bütün insanlarımızı, işadamlarımızı, hayırseverlerimizi bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ettik. Tahminlerimizin çok üstünde bir ilgi alaka ve mutluluk verici bir katılımla gururlandık.

Kıymetli Tekkeköylüler; İlçemizdeki ulusal ve yerel marketlerimizin sahipleri ve yöneticileriyle bizzat görüşerek kampanyamıza destek istedik. Yapılan görüşmeler sonucunda ilçemizde ticari faaliyetlerini sürdüren 3 market hariç tüm marketlerimiz devletimizin ve milletimizin emrinde olduklarını ifade etti. Öncelikle bu zor günlerde halkımızın yanında olan vefakâr ve kadirşinas işletmelerimize ilçemiz halkı adına şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar temenni ediyorum.

Bu vesile ile değerli hemşehrilerimizin bir konuya dikkatlerini çekmek istiyorum;

Kampanyamıza destek vermeyenler, bu zor günlerde ülkemizin ve halkımızın yanında olmayanlar; şehrimiz genelinde mantar gibi şube açıp, her gün bu şehrin milyonlarca lirasını alıp şehir dışına taşıyanlar..!

İnanıyorum ki saygıdeğer halkımız bundan sonra alışverişlerini yaparken bu günleri göz önünde bulunduracak, bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacaklardır.

Bilgilerinize arz ederim.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 18:10

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER