banner1014

Başkan Acar; Muhtarlarla İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR; 2020 yılının değerlendirme toplantısında Alaçam mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Başkan Acar; Muhtarlarla İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR; 2020 yılının değerlendirme toplantısında Alaçam mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Toplantıya Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, Belediye Meclis Üyeleri, Alaçam Belediyesi Birim Amirleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Muhtarları tek tek dinleyen Başkan ACAR, ''Hedefimiz, hemşehrilerimiz için nitelikli yatırımlarla ilçemizde modern sosyal yaşam alanlarını oluşturmak ve bu imkanlardan vatandaşlarımızın en güzel şekilde faydalanmasına katkı sunmaktır.

Bir yandan ilçemizde yaşam standartlarını arttırırken diğer yandan da İlçemizin çehresinin değişmesine ve gelişmesine katkı sunuyoruz. Alaçam Belediyesi olarak ilçemizin 65 mahallesinin her birinde ihtiyaçları doğrultusunda elimizden geldiğince çözümler üretiyor ve hemşehrilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak için adım adım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Alt yapı çalışmalarını tamamladığımız mahalle yollarımızın asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçe genelinde 70 km sathi kaplama yol çalışması yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Alaçamlı hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Hemşerilerimizin sabırsızlıkla beklediği doğalgaz çalışmaları başladı.Yüklenici firma yetkilileri hummalı bir çalışma yürütüyor. İnşallah kısa süre sonra vatandaşlarımız evlerinde ve işyerlerinde doğalgazı kullanmaya başlayacaklar.Seçim çalışmalarımızda söz verdiğimiz gibi ilçemizi daha yaşanılabilir daha modern ve yatırıma müsait bir hale getirmek ortak gayemizdi. Akmercan Delta Doğalgaz Yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ,Fatih Mahallemizide 2021 yılı yatırım planına aldılar. Mahalle sakinlermize şimdiden hayılır olsun. Doğalgaz alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Bafra ve Lise Caddeleri üzerinde bulunan elektrik ve içme suyu hatlarındaki yapılacak olan çalışmalardan sonra yer altına alınarak,ilçemize yakışır vaziyete yol ve kaldırım çalışmalarına ivedi şekilde başlayacağız,Yüce Allah’ın İzniyle.Samsun Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız istişareler sonucunda otogar yapma yetkisi alarak çalışmalarına Fatih Mahallemizde başlayacağız . Memleketimizin insanı her şeyin en iyisini hak ediyor biz çalışmaktan yılmıyoruz siz muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızın aldığımız destekle yılmayacağız da İlçemizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirme gayretindeyiz.

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında birçok önlem aldık. Bir yandan ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya çalıştık, çalışıyoruz. Toplantıya katılan tüm muhtarlarımız başta olmak üzere Türk ve İslam Dünyasının Mübarek Mevlid Kandili kutluyor hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER