banner1014

Bafra’daki Hıdırellez Şenlikleri İlgi Gördü

Samsun’un Bafra ilçesinde 5.’si düzenlenen Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri Hıdırellez Mahallesinde gerçekleştirildi.

Bafra’daki Hıdırellez Şenlikleri İlgi Gördü

Samsun’un Bafra ilçesinde 5.’si düzenlenen Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri Hıdırellez Mahallesinde gerçekleştirildi.

Bafra ilçesine bağlı Hıdırellez Mahallesinde bu yıl 5.'si düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşması Hıdırellez Mahallesi Muhtarı Erdoğan Bölük tarafından yapıldı.

Ardından konuşan Bafra Belediye Başkan Hamit Kılıç; “Bu baharı müjdeleyen günü hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Tabi bu geleneksel olarak her yıl kutlanıyor. Bu bizim birliğimizin dirliğimizi simgeleyen bir gün. İnşallah biz bunu yıllar boyunca devam ettireceğiz. Ayrıca ben Hıdırellez Mahallesi Muhtarını da tebrik ediyorum. Bize böyle bir etkinlik hazırladığı için” ifadelerini kullandı.

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur da yaptığı konuşmada; “Tabi bu organizasyonlar geçmişten beri geleneğimizde olan, baharı ve bereketi müjdeleyen günlerin kutlanması neşeyle huzurla ve mutlulukla karşılanması anlamına geliyor. Geçmişten gelen bu gelenek zaman zaman kesintiye uğrasa da görüyorum ki bu Bafra`da ve özellikle Hıdırellez Köyünde devam ediyor. Önümüzdeki yıllar boyu bu geleneğin bu etkinliklerin yapılmasını temenni ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlar Hıdırellez Ateşinden atlayarak çeşitli etkinliklerde bulundu. Program Sanatçı Gizem Kara’nın katılımı sonrası büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 14:53

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER