banner1028

Bafra’da Yanan Mescit Tekrar İbadete Açıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde Kızılırmak Sanayi Sitesi Mescidinin açılışı yapıldı.

Bafra’da Yanan Mescit Tekrar İbadete Açıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde Kızılırmak Sanayi Sitesi Mescidinin açılışı yapıldı.

Kızılırmak Sanayi Sitesi’nde bulunan Kızılırmak Sanayi Mescidi düzenlenen tören ile açıldı. Öğle namazının ardından başlayan programa Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar, Bafra Müftüsü Necmettin Kayar, Bafra Müftülüğü Şube Müdürü Şafak Çatal, Mescit imamı İsa Beldağlı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen programın açılış konuşmasını Kızılırmak Sanayi Sitesi Mescidi İmamı İsa Beldağlı gerçekleştirdi.

Beldağlı’nın ardından konuşan Bafra Müftüsü Necmettin Kayar, “Cami ortamını hazırlayan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Değerli Başkanımız Hamit Kılıç yerini genişlettirmekte yardımcı oldu. Camilerimiz Beytullah’ın birer şubesidir. Bu toplumun içerisinde birliğimizin beraberliğimizin teminatı camilerimizdir. Camiler muttaki insan yetiştirir” dedi.

Kayar’ın ardından konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “ Bugün gerçekten güzel bir hizmeti burada açıyoruz. Bunda emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bayramoğlu ailesini tanıyoruz. Hayırlı kazançlarını hayırlı işlerde kullanıyorlar. Bafra bu notada güzel işler yapıyor. Hayrına cami yaptıranlar, okul yaptıranlar diğer ticaret erbaplarına da örnek olsun. Buranın genişletilmesi adına çalışmalar yaptık. Daha güzel daha geniş bir ortam oluştu. Burada kimin hizmeti ve emeği geçmişse hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Konuşmalarından ardından kurdele kesimi ve yemek ikramı ile düzenlenen program sona erdi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER