banner1014

Bafra’da Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

Samsun’un Bafra ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi.

Bafra’da Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

Samsun’un Bafra ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan törende Bafra Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Andiç günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Erol Andiç konuşmasında 19 EKİM 1829 tarihinde 2. Mahmut tarafından yayınlanan bir fermanla İstanbul Üsküdar, Eyüp ve Galata kadılıklarında, daha sonra Anadolu'da Kastamonu Taşköprü'de kurulan muhtarlık müessesesi 191 yıldır bu topraklarda varlığını sürdürmektedir. Muhtarlık müessesi, Osmanlıdan Cumhuriyete taşınan ender kurumlardan biridir.

Çünkü temsil ettiği gücü Türkiye Cumhuriyeti Mührü'nden alan bu müessese siyasallaşmamış tek çözüm merkezidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi MUHTAR, demokrasinin temel taşıdır. Bu günü bizlere "MUHTARLAR GÜNÜ" olarak hediye eden başta CUMHURBAŞKANIMIZA, HÜKÜMETİMİZE ve GAZİ Meclisimize teşekkürlerimizi sunuyor, tüm MUHTARLARIMIZIN 19. EKİM MUHTARLAR Gününü kutluyor ve meslektaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum"dedi.

Konuşmanın ardından tören son buldu. Törene Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, siyasi parti temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer ve muhtarlar katıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER