banner1028

Bafra’da 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlandı

Bafra ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programla coşkuyla kutlandı.

Bafra’da 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlandı

Bafra ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programla coşkuyla kutlandı.

Program bugün sabah Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 10.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayram kutlama programına geçildi.

İlk olarak saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu yaptı.

Katipoğlu konuşmasında,’’ Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan gününü Türk çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.

Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda bir milletin evlatlarına duyduğu inanç ve güveninin de bir ifadesidir. Millet olarak çocuklarımızı istikbalimizin teminatı olarak görüyoruz.

Sevgili çocuklar; şunu hiç unutmayınız ki sevgi dolu yüreğiniz, iyi niyetinizle barışın ve özgürlüğün kaynağı, milletimizin istikbali ve ülkemizi muasır medeniyetlere taşıyacak yıldızlarsınız. Tarihe yön veren ecdadımız gibi başarılarınızla yarına imzanızı atacak, ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracaksınız.

Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaşında verilen Milli mücadele ruhunu ve 15 Temmuz'da ortaya konulan mücadeleyi asla unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan her türlü bölücü örgütler ve düşmanlara karşı, her zaman vatanı seven, koruyan, milli şuur ve benliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım. Hızla değişen bu dünyada Ülkemizin adını Milli ve manevi değerlere bağlı kalarak, bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdıralım.

Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal Savaşımızın aziz kahramanlarını, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ödül töreninin ardından, şiirler okundu, Halk oyunları ekibinin muhteşem gösterisi büyük alkış topladı.

Bugünün küçükleri yarının büyüklerinin jimnastik gösterileri takdir gördü. Bayrak gösterisi ile program sona erdi.

Programına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş, Bafra Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Erol, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Daire Müdürleri, Askeri Erkan,  Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri,  mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2023, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER