banner1014

Bafra'da Çok Yönlü Covid-19 Denetimine Başkan Kılıç’da Katıldı

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelgesi doğrultusunda yapılan denetimlere Belediye Başkanı Hamit Kılıç'da katıldı.

Bafra'da Çok Yönlü Covid-19 Denetimine Başkan Kılıç’da Katıldı

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelgesi doğrultusunda yapılan denetimlere Belediye Başkanı Hamit Kılıç'da katıldı.

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, koronavirüs salgını kapsamında alınması gereken önlem ve uyulması gereken kurallar konusunda güncel bilgilendirmelerin yanında, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının insan ve toplum sağlığı için önemine dikkat çekti.

Ülke genelinde vaka sayılarının artması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile ülke genelinde koronavirüs tedbirleri denetimleri sıklaştırıldı.

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde; Pazaryerleri, Lokantalar, AVM, Lunapark, Hamamlar, Berberler, Kuaförler, Güzellik Salonları, Düğün Salonları, Marketler ve tüm işyerleri ziyaret edildi, maske takmayan vatandaşlar da ikaz edildi.

Başkan Kılıç, “81 ilimizde olduğu gibi Bafra’mızda da eş zamanlı olarak maske ve sosyal mesafe denetimi yaparak vatandaşlarımıza uyarı ve bilgilendirmelerde bulunduk. Denetimlerimiz ve uyarılarımız hayatımızın her alanını kapsayacak alanlarda yapılıyor. Tüm ekiplerimiz sahada. Amacımız farkındalık oluşturmak. Birçok ülkeyle kıyaslandığında söz konusu sorunla ilgili ortaya koyduğumuz başarı, birlikte ve kararlı hareket etmemizle doğru orantılı. Bu kararlı duruştan ve hassasiyetten sapma olmaması gerekli." dedi.

Denetimlerde, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği vurgulandı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 07:56

Hasan Eren

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.uzunalioğlu
T.uzunalioğlu - 2 ay Önce

Ağğğ gün aydın yenimi uyandınız atı alan üsküdarı geçti derler iş işten geçtikten sonra konturollere çıkmışlar yüzde sekseni öyle önlem konusunda sıkıntıları yoktu çok rahatılar esnsflarda hele hic yoktu tüp ve su dağıtıcıları günde yüzlerce evlere servis yapıyorlar girip çıkıyorlar önlem anlamında öyle bir tedbirleri yok şimdi kalkılmış denetleme yapılıyor geçin onları yetkili makamlar aslı görevlerini yerine girmemişlerdir siyasi çıkarlar daha ön planda olmuştur onun için hastaneler dolmuştur

SIRADAKİ HABER