banner1014

Atakum'da Keşif Kampüsü Heyecanı

Samsun Büyükşehir Belediyesi çocuk ve gençlerin sosyal becerilerini bilim ve teknolojiyle buluşturmak için Atakum ilçesindeki Emek Parkın içerisine Keşif Kampüsü inşa ediyor.

Atakum'da Keşif Kampüsü Heyecanı

Samsun Büyükşehir Belediyesi çocuk ve gençlerin sosyal becerilerini bilim ve teknolojiyle buluşturmak için Atakum ilçesindeki Emek Parkın içerisine Keşif Kampüsü inşa ediyor. Çalışmalarda sona gelinen kampüsün açılacağı gün ise heyecanla bekleniyor. Açılacağı günü heyecanla bekleyen gençler de gelecekleri adına yapılan bu tesis için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Geleceğin teknolojilerini üretecek çocukların bilimle iç içe olup bilgiye dayalı sistemlerle eğitilmelerini hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, vizyoner projelerle kenti adeta yeniden inşa ediyor. Atakum ilçesi Türk-İş Emek Parkı’nda yapılan ve çalışmalarında sona gelinen Emek Kampüsü’nde matematik, fizik, astronomi uzay ve havacılık, teknoloji, kimya ve insan bilim, doğa, kişisel gelişim, destekleyici eğitim, girişim, üretim ve dene yap atölyesi ile bunlara ait keşif alanları olacak. Ayrıca TEKNOFEST odası, öğretmenler odası, yönetici odası, halkla ilişkiler departmanı, satış alanı, danışma, kafeterya ve mescitler de yer alacak. 1742 metrekare büyüklüğündeki kampüsün maliyeti ise 11.5 milyon lira.

HEYECANLA BEKLİYORUZ
Açılacağı günü heyecanla bekleyen gençler de gelecekleri adına yapılan bu tesis için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. 15 yaşındaki Abdullah Çakır, "Bizim için büyük bir hizmet. Açılmasını heyecanla bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi'ne ve bizlere değer verdiği için Başkanımız Mustafa Demir’e çok teşekkür ediyorum" dedi.

ÇOK DEĞERLİ BİR TESİS
Atakum'da ikamet eden Meliha Yurt ise, çocuklar için yapılan bu tesisin çok değerli olduğunu belirterek, "Çocuklarımız ve gençlerimiz için çok güzel düşünülmüş bir tesis. Büyükşehir Belediyesi'ne bir anne olarak teşekkür ediyorum. İnşallah bir an evvel hizmete girer" diye konuştu.

BİLİMİN DAHA DA GELİŞMESİ ADINA SEVİNİYORUZ
Bilim ile iç içe olmamızı sağlayacak bu tesisin inşa ediliyor olması gerçekten bizi mutlu etti diyen 14 yaşındaki İrem Su Er, "Umarım katılım çok yoğun olur. Samsun'da bilimin daha da gelişmesi adına yapılan tüm bu çalışmalar için belediyemize ve başkanımız Mustafa Demir’e teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Gülse Şevval Uçak da,"Açılacağı günü heyecanla bekliyorum. Samsun'da böyle bir şeyin olması gerçekten çok güzel. Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Bizim adımıza çok güzel bir proje olmuş" dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER