banner1028

Alaçam’da 15 Temmuz Şehitleri Kabirleri Başında Anıldı

15 Temmuz Demokrasi şehitleri Sevgi YEŞİLYURT, Yeniköy Mahallesindeki Baba ocağında ve Şehit Muhammet Ali AKSU Doyran Mahallesi'ndeki kabri başında dualarla anıldı.

Alaçam’da 15 Temmuz Şehitleri Kabirleri Başında Anıldı

15 Temmuz Demokrasi şehitleri Sevgi YEŞİLYURT,  Yeniköy Mahallesindeki Baba ocağında  ve  Şehit Muhammet Ali AKSU Doyran Mahallesi'ndeki  kabri başında dualarla anıldı.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI, Samsun Valisi Dr. Zülküf DAĞLI, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR, Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim GÜVEN, Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, kamu kurum kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte; 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsünde yapılan saldırıda şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi YEŞİLYURT' un ailesini, 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali AKSU ve İstiklal Harbi Gazisi Arif ZENGİN kabrini ziyaret ettiler.

İlk önce, vatanına sahip çıkmak için koşarak gittiği köprüde hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi YEŞİLYURT'un Annesi Gülbeyaz YEŞİLYURT Yeniköy Mahallesindeki evinde ziyaret edildi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülbeyaz YEŞİLYURT Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin dedi.

Sevgi Yeşilyurt'un annesinin ziyaretinden sonra bir başka 15 Temmuz Şehidi Doyran mahallesindeki Muhammet Ali AKSU'nun kabri ziyaret edildi. Ziyarette Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

Programdan sonra Doyran Mahallesi merkez mezarlığında İstiklal Harbi Gazisi Arif ZENGİN'in de kabrini ziyaret ettikten sonra 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali AKSU'nun baba ocağını ziyaret ederek burada aile büyükleri ile sohbet edildi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER