banner1014

Adıyaman'da Samsun Köyü kurulacak

İstanbul'da faaliyet gösteren Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından Adıyaman'da Samsun Köyü adıyla konteyner evi ve çadır kent kurulacak.

Adıyaman'da Samsun Köyü kurulacak

İstanbul'da faaliyet gösteren Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından Adıyaman'da Samsun Köyü adıyla konteyner evi ve çadır kent kurulacak.

Samsun STK'larının en üst çatı kuruluşu olan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) yönetimi, genel merkezde toplanarak, yönetim olarak bir dizi karar aldı. Alınan kararlar çerçevesinde Adıyaman'da Samsun Köyü adıyla konteyner evi ve çadır kent kurulacak.

EKİP HEMEN YOLA ÇIKACAK

SAMKON Başkanı Kaya Aşçı, "Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçe merkezli meydana gelen ve on ilimizi de etkileyen şiddetli depremde zarar gören, evleri yıkılan, soğuk kış gününde sokakta kalan kardeşlerimize yardımcı olmak üzere ayni ve nakdi yardımda bulunmak, Adıyaman merkezli, Valilik ve Afad yetkililerince gösterilecek bir alanda, Samsun Köyü adıyla konteyner evler ile çadır kent kurulması, her türlü ihtiyaçlarının kalıcı evler inşa edilinceye kadar sürekli yardımlar sağlanması, bölgedeki AFAD yetkilileri ve Valiliklerle görüşerek acil ihtiyaçların tespiti ve kurulacak Samsun Köyü yerinin tespiti için 4 kişilik bir ekip oluşturularak hemen yola çıkarılması, hazırlanacak ön çalışma ile doğru ve yerinde depremzede kardeşlerimize yardımcı olunması, Yardımların sürekliliği amacıyla nakdi yardımların dernekler, federasyonlar aracılığıyla SAMKON Resmî Banka Hesabında toplanması ve buradan kurulan komisyon eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, her türlü barınma, gıda ve diğer ihtiyaç malzemelerinin (Bot, Kaban, Kazak, Hırka, Yağmurluk, Battaniye, Çocuk Bezi, Su ve diğerleri) SAMKON Genel Merkezde kurulan depoda toplanarak, komisyon eliyle deprem bölgesine ulaştırılması ve dağıtılması kararlaştırılmıştır" dedi.

ZAMAN BİRLİK ZAMANI

Başkan Aşçı, "Samsunlu hemşehrilerimiz ve STK yöneticilerimizle birlikte bu zor zamanda devletimize güç katmak, yaraları bir nebze de olsa sarmak üzere başlattığımız bu kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz. Depremde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, enkaz altında olup kurtarılmayı bekleyen canlarımızın da bir an evvel kurtulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Zaman birlik olma, acıyı paylaşma ve devletin yüküne omuz verme zamanıdır.

Samsunlu hayırseverlerimizi, gönül ve iş insanlarını, STK yöneticilerini ve herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa KAHYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER