banner1028

Vali’den Kaymakam Arslan ve Eşi Onuruna Veda Yemeği

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, emekliğe ayrılan Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN ve Eşi onuruna mülki idare amirleri ve eşlerinin katılımı ile bir veda yemeği verdi.

Vali’den Kaymakam Arslan ve Eşi Onuruna Veda Yemeği

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, emekliğe ayrılan Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN ve Eşi onuruna mülki idare amirleri ve eşlerinin katılımı ile bir veda yemeği verdi.

 

Bafra Kaymakamı Halis ARSLIN yemekte yaptığı konuşmasında, ’’Bizler mülki idare amirleri görev yerimize atanıyoruz, zamanı ve vakti gelince de böyle mutlu ve huzurlu bir şekilde emekli oluyoruz. Ben bu mesleğe çok heyecanlı başladım ve şimdi de emekli oluyorum. Çok şükür anlımızın akıyla ve sağlığımızla buralara ulaşabildik. O nedenle şükrediyorum. Hepinize darısı başınıza diyorum. Her hüzün, her ayrılık insanın yüreğinde bir yara açar. Mesleğimden uygun bir zamanda güzel bir şekilde ayrılıyorum. Bizler mülki idare amirleri görev yaptığımız yerleri hep sevdik. Her zaman gönlümün bir kısmı Samsun’da olacaktır.

 

Burada çok mutlu güzel günlerimiz oldu. Bu gün de güzel anılarla buradan ayrılıyoruz. Ben kendime devamlı şunu felsefe edindim,  ‘Boş durup paslanmaktansa, çalışarak yıpranmayı yeğlerim’ dedim. Onun için hep yıprandım ama parladım. Bu mütevazi geceyi tertip eden Sayın Valimize ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli meslektaşlarıma özellikle şahsım ve eşim adına çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin diyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” dedi.

      

Vali İbrahim ŞAHİN ise yaptığı konuşmasında, “Değerli Arkadaşlar; Bu gün Bafra Kaymakamımız emekliye ayrılıyor. Bu akşam iftar yemeği ile veda yemeğini bir araya getirdik. İnsanlar doğuyor, büyüyor sonrada ebedi dünyaya göç ediyor. Hayat böyle bir döngüdür. Genelde bu tarz ayrılıklar hep hüzün doludur. Bir göreve atanırsınız, daha sonra o görevden ayrılıp başka bir göreve atanmak durumunda kalırsınız ve daha sonrasında emekli olursunuz. Emekliye ayrılmadan önce göreve yaptığınız yerde arkanızda hayırla yad edileceğiniz güzel işler yapmaktır.

 

Bafra Kaymakamımız bu konuda çok becerikli, verilen görevi tam anlamıyla yerine getiren işini düzgün ve güzel yapan, çevik, atik etrafında sevilen bir mülki idare amiridir. Bafra Kaymakamımız aynı zamanda bir ziraatçıdır. Emekli olduğu zaman uğraşabilecek olduğu bir mesleği de var. Ben şahsen dostu, arkadaşı ve valisi olarak Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN’ı riya olmasın candan seviyorum. Çünkü çalışkan insanları hayatım boyunca hep sevdim. Çünkü onlar sizin yerinize de, sizin adınıza da çalışıyor. Bafra Kaymakamımız yüzünün akıyla mülki idare mesleğinden emekli oldu. 

 

İnsan ayrılması gerektiğinde ayrılmasını bilmeli. Ben gerek mülki idare mesleğine katkıları için, gerekse şehrimizde Bafra ilçesine katkıları için ve diğer ilçelerde görev yaptığı süre zarfında ülkemiz insanlarına katkıları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Çok değerli eşi ve çocukları ile ömür boyu sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güzel yıllar diliyorum. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. Katılımlarınız dolayısıyla hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”dedi.

 

Konuşmaların ardından Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN’a çini vazo hediye etti.

 

Veda yemeğine ayrıca, Vali Yardımcıları ve Eşleri , İlçe Kaymakamları ve Eşleri ile Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 12:50

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER