banner1014

Tunceli'ye Samsun Çıkarması

AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan 'Kardeş Şehir' projesi kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Teşkilatı ve belediye başkanlarının yer aldığı AK Parti heyeti Tunceli'ye çıkarma yaptı.

Tunceli'ye Samsun Çıkarması

AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan 'Kardeş Şehir' projesi kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Teşkilatı ve belediye başkanlarının yer aldığı AK Parti heyeti Tunceli'ye çıkarma yaptı.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan 'Kardeş Şehir' projesi kapsamında AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve partililer Tunceli'ye giderek bir dizi temaslarda bulundu.

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve İl Kadın Kollar Başkanı Rabia Bay Keser, ilk olarak Tunceli Valiliği'ni ziyaret etti. Tunceli Valisi Osman Kaymak ile bir süre görüşen heyet, Tunceli hakkında bilgi aldı. Tunceli Valisi Kaymak, 'Kardeş Şehir' projesi kapsamında Tunceli'ye gelen heyetin kendilerini sevindirdiğini belirterek, ''Bu tür ziyaretler ülkemizi bölmek isteyenlere çok büyük mesajdır'' dedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, gösterilen misafirperverlikten dolayı Tuncelilere teşekkür ederek, ''Ramazan ayında Türkiye'nin doğusunda ve batısında olan illerin karşılıklı birbirleriyle diyalog kurması için Tunceli'deyiz. Bugün başlayan ikili ilişkilerimiz artarak devam edecek'' dedi.

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun heyeti olarak Tunceli'de olmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, ''Samsun'dan 25 kişilik bir heyetiz. Bu ziyarete teşkilatlarımız çok büyük ilgi gösterdi. Bu ilk ziyaretin ardından, gönül bağları gönül köprüleri çok sıkı şekilde kurulacaktır. Bu köprüleri sağlamlaştırmak için, yüz yüze konuşmak, aynı masada oturmak paylaşmak için buradayız. Ramazan ayının sunduğu bu manevi atmosferde bu daha da büyük önem arz etmekte. Sizleri de Samsun'a bekliyoruz'' dedi.

 

İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET

 

Samsun heyeti Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Tunceli İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, İl Başkanı Fatih Tek ve teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan Çiğdem Karaaslan, ''Tüm teşkilatımızı selamlıyorum. Sizlerle birlikte olmak bizler için çok özel. 25 kişilik bir ekip olarak Tunceli'ye geldik. Burada olduğumuz için çok mutluyuz. AK Parti olarak bizler soyut işler yapmadık somut işler başardık. Samsun ve Tunceli arasındaki kardeşlik bağları bugünden itibaren kurulmuştur. Bundan sonra devam edecektir. Buna sadece bir proje kapsamındaki bir ziyaret olarak bakmamak lazım. Gönül köprüleri kurmamızın amacı, Ramazanın manevi atmosferi ile birlikte kurduğumuz bir dostluk bağı, kardeşlik bağı

olacak.

 

''Yapacak çok işimiz var'' diyen Karaaslan, ''Bizler toplumun hiç bir kesiminin bir takım illegal örgütlere, terör örgütlerine ya da siyasete malzeme olmasına izin vermeyiz. Bizler sorunları yerinde görerek, istişare etmek ve onları en yetkili noktalara ileterek çözüm üretmekle yükümlüyüz. Biz, farklılıklarımızı zenginliğimi oarak görüyoruz. Bu medeniyetin izlerini hep birlikte oluşturduk. Geleceğe de hep birlikte taşıyacak olan bizleriz. Bir ayağı eksik kalırsa taşımak mümkün olmaz. Bu bilinçle konuya yaklaşıyoruz'' diye konuştu.

 

CEMEVİNİ ZİYARET EDEREK DEDELERDEN BİLGİ ALDILAR

 

Samsun Heyeti son olarak Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Cemevi'ni ziyaret etti. Tunceli Valisi Osman Kaymak'ın da eşlik ettiği heyet, Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt ve Alevi dedelerinden Alevilik ve yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı.

 

Cemevlerine yasal statü tanınması hakkında görüşleri sorulan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''Biz 2008 yılından beri 300'e yakın konunun tarafının katıldığı önemli çalıştaylar hayata geçirdik. AK Parti iktidarları boyunca ezberler bozuldu ve toplumun farklı kesimlerine yönelik çok önemli çalışmalar hayata geçirildi. Bizler yeni Türkiye idealine eski Türkiye'nin kronikleşen sorunlarını bir bir çözerek ulaşabiliriz. İşte o nedenle burdayız, yüzyüze olmak ve birbirimizi daha iyi anlamak için. Çünkü bu ülke hepimizin. Perşembe günü külliyede Cumhurbaşkanımızın konukları olacaklar. Orada da bu konular mutlaka görüşülecektir. Bizler burada olduğumuz için merkezinde konunun detaylarını paylaştığımız için memnunuz" dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 00:49

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER