banner1028

Samsun Milletvekili Usta; Maliye Bakanına Sordu

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Bütçe Görüşmelerinde Maliye Bakanı Ağbal’a Samsun’u Sordu.

Samsun Milletvekili Usta; Maliye Bakanına Sordu

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Bütçe Görüşmelerinde Maliye Bakanı Ağbal’a Samsun’u Sordu.

TBMM Genel Kurulu'nda, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde MHP Samsun milletvekili Erhan Usta, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a bütçede Samsun için neler hazırlandığını sordu.

Erhan Usta  İller sıralamasında nüfus açısından Samsun Türkiye'de 16'ncı olduğunu belirterek; “ Türkiye Sıralamasında 16. Sırada olan Samsun ekonomik göstergelere baktığımızda, istihdamda 19'uncu sırada, ihracatta 24'üncü sırada, kurumlar vergisi mükellefiyet sayısında 22'nci sıradadır. Samsun kamu yatırımlarından yeteri kadar yararlanmamaktadır” dedi.

Usta, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a Bu bütçede Samsun için ne ayrılmıştır? Samsun için ne yapmayı planlıyorsunuz? Samsun-Ankara hızlı tren projesine ne zaman başlanacaktır? Sorularını yöneltti.

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ayrıca bütçe görüşmelerinde cari açıkla mücadele konularına da değinerek Bakan Ağbal’a önceki ifadelerinde bütçede cari açıkla mücadele edeceğini söylediğini hatırlatarak. Cari açıkla mücadele için bu bütçede ne kadar kaynak ayırdınız?  Şu anda bir geçici bütçe tasarısı görüşüyoruz. Bunun oturduğu makroekonomik çerçeve nedir? İlk çeyrek için büyüme tahmininiz nedir? İhracat ithalat tahmininiz nedir? Nasıl bir dış konjonktür öngörüyorsunuz? Dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 16:22

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER