banner978

Başkan Yılmaz: “İnsanlık Fanidir, Kalıcı Olan Hizmetler”

2017 yılında Samsun'da yapılacak 23. Yaz Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hazırlıkları için kentte bulunan olimpiyat komitesi, Büyükşehir Belediyesi golf sahasında düzenlenen ağaç dikme törenine katıldı. Yüzlerce fıstık ağacı diken komite üyeleri, Dünya engellilerinin Samsun’u hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

Başkan Yılmaz: “İnsanlık Fanidir, Kalıcı Olan Hizmetler”

2017 yılında Samsun'da yapılacak 23. Yaz Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hazırlıkları için kentte bulunan olimpiyat komitesi, Büyükşehir Belediyesi golf sahasında düzenlenen ağaç dikme törenine katıldı. Yüzlerce fıstık ağacı diken komite üyeleri, Dünya engellilerinin Samsun’u hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 23. Yaz Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hazırlık çalışmalarından biri olan golf sahası alanında ağaç dikim etkinliği düzenledi.

 

Etkinliğe Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt, Sefer Arlı ve Zennube Albayrak, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, genel müdürler, daire başkanları, Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukledev, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir ile yurt dışı federasyonlarından yaklaşık 100 yetkili katıldı.

 

Toplu fotoğraf çekiminin ardından golf sahasının Atatürk Bulvarı kenarında ağaçlandırılmak üzere ayrılan alanda olimpiyat komitesi üyeleri, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte fıstık çamı dikti. Yüzlerce çam fidanını yaklaşık bir saat içinde toprakla buluşturan komite üyeleri, etkinlikten dolayı büyük mutluluk duydu. Samsun İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin yer aldığı etkinlikle, renkli görüntüler yaşandı.

 

Fidan dikme etkinliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “2017 Yaz ayı 23. Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesi yapılan hazırlıkların bir parçası olan faaliyetlerden yeni yapılmakta olan golf alanı ağaç dikim etkinliğindeyiz. Dün olimpiyata katılacak 108 ülkenin bayraklarını göndere çekmiştik. Bu gün de ağaç dikimi yaptık. Son derece güzel ve neşeli bir havada golf alanımıza fıstık çamları dikiyoruz. Bunlar iki üç sene içinde büyüyüp insanların altında oturabilecekleri seviyeye gelecekler. İnsanlık var olduğu sürece de buranın doğasına değer katacaklar. Böylece hem İşitme Engelliler Dünya Federasyonu başkanımızın hem de Türkiye Federasyonu başkanımızın ve sayın valimizin katkıları ile oluşan bu güzel organizasyon Samsun’da bir nefes, anı olarak gelecek nesiller tarafından minnetle ve şükranla anılacaktır. İnsanlık fanidir. Bizler gelip geçiyoruz. Ama doğaya, insanlığa ve şehrimize yönelik yapılmış olan bu hizmetler, kıymet bulacaktır. “ diye konuştu.

 

Samsun’un olimpiyatlara tüm hızıyla hazırlandığının altını çizen Vali İbrahim Şahin, “2017 Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na hazırlık anlamında dün güzel bir etkinlik yapıldı. Katılacak ülkelerin bayrağı göndere çekildi. Olimpiyat oyunları komitemiz, olimpiyatların yapılacağı alanları, tesisleri gezip incelemede bulundular. Bitirilenlere baktılar, inşaat halinde olanları gördüler. Bugün de golf sahamızın ön tarafında fidan dikim töreninde beraberiz. Bu ağaçlar büyüdüğünde insanlar gölgesinde oturacak, belki golf oynayanlar serinleyecek. Ama aynı zamanda buraya bir güzellik katacak. Aslında bir farkındalıktır. Samsun’un her tarafı yeşillik. Sahil yolunda da ciddi çalımalar yapılıyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda burası çok daha yeşil olacak. 217 faaliyetleri samsunda çok hızlı yürüyor. Bu güne kadar yapılanların daha üst kalitede inşaatlar yapılıyor. Bunlar, 2017 sonrasında da Samsunlular bu tesisleri kullanacaklar. Olimpiyatların sağlıklı ve üst düzey organizasyonla gerçekleşmesi için Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, ellerinden geleni yapıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

 

Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukledev ise olimpiyat hazırlıklarının Samsun’da baş döndürücü şekilde devam ettiğini kaydetti. Rukledev, “Söylemek isterim ki Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, bizimle çok ilgileniyor. Burada diktiğimiz ağaçlarımız, 2017 Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için yaşarlar. 100 yıl sonra 2017 hatıramız olarak hatırlanmamızı sağlayacak. Samsun,  Deaflympİcs İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ve engelliler camiasında hiç unutulmayacak. Ağaçlarımıza bir yıl sonra bakmak istiyorum. 100 yıl boyunca her yıl gelip ağacımı takip etmek istiyorum. “ ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 19:19

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER