banner1028

Covid-19 Salgınına Rağmen Tıp Fakültesi Hastanesinde Karaciğer Nakilleri Devam Ediyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde, Covid-19 salgınına rağmen karaciğer nakilleri hız kesmeden devam ediyor.

Covid-19 Salgınına Rağmen Tıp Fakültesi Hastanesinde Karaciğer Nakilleri Devam Ediyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde, Covid-19 salgınına rağmen karaciğer nakilleri hız kesmeden devam ediyor. Başarılarıyla her zaman bölgenin yıldızı olan Tıp Fakültesi Hastanesi Karaciğer naklin de 34 kez başarılı nakil gerçekleştirdi.   

Konu hakkında bilgi veren Karaciğer Nakil Ünitesi Sorumlusu Dr. Oğuzhan Özşay, “Başka bir şehirde beyin ölümü gerçekleşen hastanın Karaciğeri Dr. Kağan Karabulut ve Dr. Mehmet Can Aydın tarafından yapılan ameliyat sonrası helikopter ambulans ile hastanemize getirildi. Karaciğer sirozu gelişen bir hastaya 9 saat süren ameliyatla yeni karaciğerine kavuşturduk ve hastayı taburcu ettik.” ifadelerini kullandı.

Dr. Özşay, Üniversite’nin Covid-19 salgınına rağmen Karaciğer nakli gereken hastalara hizmet vermeye devam etmekte olduğunu belirterek gerekli tüm önlemlerin dünya standartlarına göre alındığını belirtti. Bundan sonraki hedeflerinin Karadeniz’de ilk defa yapılacak olan canlı vericili karaciğer nakli olduğunu ve bu hedefe 2022 yılında ulaşacaklarını söyleyen Özşay,  nakil ünitesine desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan’a teşekkür etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER