banner1028

Bafra’da “İyilik Bizim Damarlarımızda Var” Kan Bağışı Kampanyası

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; “İyilik Bizim Damarlarımızda Var, adlı etkinliğimize katılmanızı bekliyor hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bafra’da “İyilik Bizim Damarlarımızda Var” Kan Bağışı Kampanyası

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; “İyilik Bizim Damarlarımızda Var, adlı etkinliğimize katılmanızı bekliyor hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz konuyla ilgili olarak yayımladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Kıymetli Bafra’lılar tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 Corona salgını ülkemizde de etkisini göstermiş, bir çok vatandaşımız salgına yakalanmış 3700 den fazla vatandaşımızın, sağlık çalışanımızın yaşamını yitirmesine neden olmuştur.

Bu salgının ülkemizde Sosyal, Ekonomik ve Sağlık alanında bazı olumsuz sonuçları olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Sağlıkta ki olumsuz sonuçlardan bir tanesi de Kızılaydaki kan stoklarının azalmasıdır. Türkiye de birçok ilde olduğu gibi Samsun İlimizde de kan stokları % 30 seviyelerine düşmüştür. Salgın süresince ve Ramazan ayında vatandaşlarımız kan verme konusunda tedirgin davranmışlar bu tedirginlik kan stoklarının azalmasına neden olmuştur.

Bizler İyi Parti Bafra İlçe Başkanlığı olarak bu olumsuzluğa sessiz kalamazdık. İleride hastalarımızda doğacak mağduriyetleri gidermek adına vatandaşlarımızı kan vermeye teşvik etme amaçlı ‘’İYİLİK BİZİM DAMARLARIMIZDA VAR ‘’ adlı kan bağışı kampanyası düzenledik.

Bugün kan bağışını yapacağımız Kızılay Türkiye’nin tek kan bağışı yapılabilen kuruluşudur.Dün, bu dernek Başkanlığının bağışlar konusunda yapmış olduğu yanlışları nasıl dile getirip eleştirdiysek bu günde o eleştirilerden dolayı oluşan Kızılaya kan vermeme tepkisine de karşı olduğumuzu belirtmek isteriz.  

Bizler İYİ Parti olarak vatandaşlarımızın mağduriyeti ve memleket meselelerinde hiçbir siyasi çıkar gözetmeden hep devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Bafra’lı vatandaşlarımızdan Covid 19 salgını sonucu oluşan kan bağışında ki olumsuzlukların giderilmesi konusunda bu akşam başlatmış olduğumuz ‘’İYİLİK BİZİM DAMARLARIMIZDA VAR’’ adlı etkinliğimize katılmanızı bekliyor hepinize çok teşekkür ediyorum.   

Haber Merkezi

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER