banner1028

Alaçam – Yakakent Devlet Hastanesinin İhalesi Yapıldı

Alaçam – Yakakent Devlet Hastanesinin İhalesi Yapıldı

Sağlık Bakanlığı imar inşaat daire başkanlığı tarafından projelerin onaylanmasından sonra 2021 yılı içerisinde ihale aşamasının sonuçlanması ile yapımına başlanacağı bilgisine ulaşıldı.

Alaçam ve Yakakent'e hizmet verecek olan 50 yatak kapasiteli hastane Toplam 17.384 kapalı alan, 50 Yataklı, 2 Ameliyathane, 12 Poliklinik, 170 araçlık otopark oluşan proje Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi yapılmış olup en kısa zamanda yer teslimi yapılacağı bilgisi alındı.

 8 Mart 2018 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçen Alaçam ve Yakakent'e hizmet verecek olan 50 yatak kapasiteli hastanenin ihalesi yapılarak hayalet resimleri çıktı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinden karar doğrultusunda Alaçam'a yapılması planlanan hastane, Alaçam le Yakakent arasında bir bölgede yapılacak. Hastane, hem Alaçam hem de Yakakent ilçelerine hizmet edecek bir alana yapılacak. Alaçam yeni bir devlet hastanesine kavuşuyor. Alaçam'a yapılacak yeni devlet hastanesi, Etyemez Mahallesi'ne inşa edilecek. 50 yatak kapasiteli olacak hastane, Yakakent'e ise 6 km uzaklıkta olduğunu iki ilçeye ve bölge halkına hizmet vereceği söylendi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 02:03

Hasan Eren

YORUM EKLE
YORUMLAR
melek naz
melek naz - 2 hafta Önce

Başarılarınızın devamını Diler ellerinizden öperim emeği geçen bütün herkese Bu projede olan bütün Herkese ayrı ayrı selamlar iyi ki sizin gibi insanlar var

SIRADAKİ HABER