banner1014

Milletvekillerinin Torba Kanun Mesaisi Sona Erdi

Milletvekillerine 9 gündür uykusuz geceler yaşatan Torba Kanun Teklifi bugün yasalaştı. Teklifin görüşmeleri sırasında Genel Kurul'da sık sık kavga yaşandı.Meclis'in tatile girmeden önce en yoğun mesaisini harcadığı Torba Kanun Teklifi,...

Milletvekillerinin Torba Kanun Mesaisi Sona Erdi
Milletvekillerine 9 gündür uykusuz geceler yaşatan Torba Kanun Teklifi bugün yasalaştı. Teklifin görüşmeleri sırasında Genel Kurul'da sık sık kavga yaşandı.

Meclis'in tatile girmeden önce en yoğun mesaisini harcadığı Torba Kanun Teklifi, 9 gün geceli gündüzlü süren çalışmaların ardından bugün yasalaştı. Sürücü belgelerinin yenilenmesinden, TMMOB'un yetkilerine, 100 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasından şehit yakını, gazi ve muhtarlara yeni haklar getirilmesine kadar bir çok konuda düzenlemeler içeren Torba Kanun Teklifi'ni kabul eden Genel Kurul, içinde TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin değiştirilmesini öngören maddenin de bulunduğu Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER