banner1028

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Varlık Barışı Süresinin Üç Ay Uzatılacağını Söyledi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, varlık barışı ile ilgili süre uzatımı için gerekli yazıyı bakanlar kuruluna gönderdiğini, buna ilişkin bakanlar kurulu kararının çıkış sürecinin şuan devam ettiğini söyledi.Memleketi Batman'da iftar...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Varlık Barışı Süresinin Üç Ay Uzatılacağını Söyledi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, varlık barışı ile ilgili süre uzatımı için gerekli yazıyı bakanlar kuruluna gönderdiğini, buna ilişkin bakanlar kurulu kararının çıkış sürecinin şuan devam ettiğini söyledi.

Memleketi Batman'da iftar programlarına katılıp aile ziyaretleri gerçekleştiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TPAO Kristal Park tesislerinde kanaat önderleri ile yapacağı toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Vergi barışının süre uzatımı ile ilgili soruyu cevaplayan Bakan Şimşek, süre uzatımı için gerekli yazıyı gönderdiğini söyledi.

Bakan Şimşek, "Süre uzatımı için gerekli yazıyı gönderdim. Buna ilişkin bakanlar kurulu kararının çıkış süreci şuan devam ediyor. Yani bir bakanlar kurulu kararıyla biz süreyi kanunun verdiği yetki çerçevesinde 3 aylık uzatmayı düşünüyoruz." dedi.

Vergi barışına, başvuru sayısı ve ne kadar vergi toplandığı yönündeki soruyu da cevaplayan Bakan Şimşek, vatandaşın işini son güne bıraktığını belirterek son gün verilerini de toplayarak hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti.

"Mısır'daki Türk mallarına boykot söylentisinin ekonomiye yansıması olacak mı" şeklindeki soruyu da cevaplayan Bakan Şimşek, birtakım söylentilerin olduğunu ancak henüz bir etki analizi yapmanın erken olduğunu söyledi.

Mısır'ın çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyleyen Bakan Şimşek, Mısır'ın istikrarlı olmasını demokrasi içerisinde temel hak ve özgürlüklere saygılı olarak gelişmesini temenni ettiklerini ifade etti.

Bakan Şimşek, "Tabi böyle söylentiler var ama henüz bir etki analizi yapmak için çok erken. Mısır hakikaten büyük bir medeniyet. Kardeş bir ülke. Çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. İnşallah biran önce istikrara kavuşur. Bizim ilişkiler bizim kardeşliğimiz kadimdir. Eminim Mısır halkı sonunda en doğrusunu bulacak. Mısır bu bölgenin en önemli ülkelerinden bir tanesi. O anlamda ben inanıyorum ki Türkiye ile ilişkiler bu bahsettiğim süreç işledikten sonra tekrar rayına girer. Süreçte hanine tür bir etki olur bakmak lazım. Ama dediğim gibi henüz çok erken yani söylentiler var ama bakacağız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER