banner1020
banner978

Bakan Ömer Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, memleketi Adana'da gece saatlerinde kıraathaneleri gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Partisi tarafından düzenlenen sahura da katılan Çelik, "Türkiye'nin üzerinde 30 yıldır yük olan bir takım prangaların...

Bakan Ömer Çelik:
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, memleketi Adana'da gece saatlerinde kıraathaneleri gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Partisi tarafından düzenlenen sahura da katılan Çelik, "Türkiye'nin üzerinde 30 yıldır yük olan bir takım prangaların atılması için hep beraber daha çok uğraşıyoruz" dedi.

Partisinin Adana İş Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere kente gelen Bakan Çelik, vatandaşlarla birlikte Gençlik Stadyumu'nda iftarını açtıktan sonra Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı'nı ziyaret etti. Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve AK Partili milletvekillerinin eşlik ettiği Çelik, buradan Yurt ve Yeniyurt mahallerindeki kıraathanelere giderek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bakan Çelik, Adana programı kapsamında AK Parti Seyhan İlçe Teşkilatı tarafından Ulu Cami önünde düzenlenen sahura da katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Çelik, caminin olduğu bölgede geçen çocukluk anılarını anlattı. Çelik, "Bu civarlarda sabahın geceye, gecenin sabaha karıştığı uzun sohbetler yapardık. İşte bir gün Türkiye'deki o köhne zihniyetler nasıl aşılır, bu günlere nasıl ulaşırız diye sohbetler yapıyorduk. Allah nasip etti, o günlerde buralarda gençliğimizin en güzel yıllarını geçirdiğimiz en güzel yıllarını harcadığımız arkadaşımızla birlikte bu günlere ulaştık. Ne büyük nasiptir ki, şimdi sizlerle ben bu anıları yad etme fırsatı buluyorum. İnşallah diyoruz ki Türkiye'yi 2023'e götürürüz" diye konuştu.

Konuşmasında, Türkiye'nin son 10 yılda büyük mesafeler kat ettiğini belirten Çelik, "Hep beraber nice yasaklardan, nice köhnelerden, yoksulluklardan geçerek bu günlere geldik. Sizin verdiğiniz büyük mücadele sayesinde Türkiye büyük hedeflere, büyük maliyet ve kayıplar ödemeden geldi. Biz askeri darbeleri, partimize kapatma davalarıyla yaşadık. Ama şimdi bu sofralarda hep beraber yan yana oturuyoruz. Vardığımız şey, omuz omuza nasıl soframızı, ekmeğimizi, çorbamızı paylaşıyorsak, Türkiye'deki mihnetleri, meşakkatleri de öyle paylaştık" diye konuştu. Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eski Türkiye'nin köhnelerinden kurtulmuş değiliz. Türkiye ekonomisinin güçlenmesi için çok ciddi bir vizyon ortaya konuluyor. Çözüm süreciyle Türkiye içerisindeki toplumsal barışın daha kuvvetli bir şekilde tesis edilmesi, Türkiye'nin üzerinde 30 yıldır yük olan bir takım prangaların atılması için hep beraber daha çok uğraşıyoruz. En büyük kuvvet ve kudret kaynağı, sizin bu sofralarda omuz omuza oturarak bu dayanışmayı göstermenizdir. Buradaki sizin gücünüz, kuvvetiniz, birlik ve beraberliğiniz emin olun sadece Adana ile Türkiye ile sınırlı kalmıyor. Siz bu gücünüzü kuvvetinizi, iradenizi ne kadar büyütürseniz, iftarı yapmak için ekmek bulamayan Somalili kardeşlerimize de ulaşıyorsunuz. Afrika'dan Asya'ya kadar herkesin gözü kulağı buradaysa, bilin ki bu cazibeyi yaratan, gücü kuvveti yaratan sizin bu sofralarda yan yana, omuz omuza oturarak bu dayanışmayı ortaya koymanızdır."

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER