banner1014

Güneş Gözlüğü Modele Göre Tercih Edilmemeli; Optika Gözlük’e Sorduk

Her mevsim kullanılan güneş gözlüğü belirli nitelikleri taşımadığı durumlarda göz sağlığını tehdit eder.

Güneş Gözlüğü Modele Göre Tercih Edilmemeli; Optika Gözlük’e Sorduk

Her mevsim kullanılan güneş gözlüğü belirli nitelikleri taşımadığı durumlarda göz sağlığını tehdit eder. Bu yüzden kadınlar tarafından güneş gözlüğü tercihi yapılırken dikkat edilen birçok unsur vardır.  Modeli beğenerek alınan bir güneş gözlüğü yanlış seçimdir, gözlüğün çerçevesi ve sapı kesinlikle yüze uyum sağlamalıdır. Yüz yapısına uygun olan gözlük buruna ve kulaklara baskı yapmaz ve sürtünmeye neden olmaz. Göz sağlığı açısından Optika Gözlük ürünleri arasında ideal gözlük seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk konu güneş ışınlarının direk gözleri ulaşmamasıdır. Kirpiklerin cama değmeyecek şekilde yüze yakın ve kaşları kaplayan gözlük göz sağlığı açısından en ideal seçimdir.

UV Işınlarını Blokaj Derecesi

Güneş gözlüğü seçiminde camların UV ışınlarını blokaj derecesi dikkat edilmesi gereken en önemli özelliktir. Tüm güneş gözlüğü camları ultraviyole ışınlarına karşı değişik oranlarda bloke edebilme özelliğine sahiptir. Ancak %100 UV blokajı yapabilen camlar tercih edilmelidir, UVA ile UVB blokaj derecesi olmayan güneş gözlükleri göz sağlığını tehlikeye atar.  Optika Gözlük ayrıcalığında sunulan UV400 etiketine sahip bir güneş gözlüğü gözler ile birlikte göz kenarındaki hassas derinin sağlıklı olmasına yardımcı olur ve rahat görüş deneyimi sağlar. Kullanılan aynalı kaplamalar göze gelen ışık miktarını düşürür ama ultraviyole blokaj oranını etkilemez. Bundan dolayı aynalı camı sahip gözlükler diğerlerine göre herhangi bir şekilde artıya sahip değildir.

Kadın Güneş Gözlüğü Seçimi

Kadın güneş gözlüklerinin mercekleri derinlik algısı oluşturucu görüşme berraklığını geliştirecek ve parlaklığı kesecek şekilde renklendirilir. Mercek renk seçimi genellikle kişisel zevklere bağlıdır ancak seçilen renk az alanlarda görüşü etkiler. Bundan dolayı kadın güneş gözlüğü cam rengi seçimi yapılırken gözün genellikle hangi alanlarda kullanılacağını belirlemekte fayda vardır. Kadın güneş gözlüğü seçimi yaparken çerçeve ve mercek materyali de dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Optika Gözlük kategorilerinden yapılan seçimde dikkat edilmesi gereken konular gözlüğün ağırlığı, sağlamlığı bir materyali olmalıdır. Kadın güneş gözlükleri üretiminde miyop, astigmat hipermetrop gibi göz rahatsızlıklarına sahip kişiler için de farklı renk ve yapıda yer almaktadır.

Seçiminiz için https://www.optikagozluk.com/ renkli dünyasına göz atın! Size uygun olan modelleri karşılaştırıp satın alın!

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046