banner1025

KATAR'IN BOĞAZINI SIKIP, TÜRKİYE KALESİNİ …

Tarihini bilmeyen milletlerin coğrafyalarını başkaları çizer.5 Haziran sabahı Katar'ın 7 islam ülkesi tarafından ekonomik ve diplomatik kuşatmasıyla uyandık. Gerekçe; Müslüman Kardeşlere ve Hamas'a destek verip, ülkesinde barındırıyormuş. İran ile bağlantısı varmış vs.

Sormazlar mı? Silah deposu haline gelen bölgedeki DEAŞ-İŞİD,PKK,PYD/YPG yi bütün terör örgütlerini kim destekliyor.?

1967 Arap - İsrail savaşında Mısır, Suriye, Ürdün'ü Arabistan, Sudan, Fas, Tunus, Cezayir asker ve silahla destekledi. Sonuç! İsrail topraklarını 4 kat büyüttü.

Ne tesadüftür ki; Tam 50 yıl sonra yine 5 Haziran günü Katar krizi 1.Dünya savaşı sonrasında cetvelle çizilen sınırlardan memnun olmayan ABD'nin Arapların manivela olmasıyla yeni sınırlar çizme gayreti ve çabasıdır.

Global çetenin amacı; Sünni İslam dünyasını parçalamak, dış borçlarını kapatmak ve manevi oğlunu bölgede güçlendirmektir.1990 da Irak'ın Kuveyt'i işgal oyunu gibi sonucu nereye varacağı belli olmayan bu santranç oyununun bütün yolları ABD ve İsrail'e çıkar.

Çiçeği burnundaki Trump'un ilk yurt dışı ziyaretlerinden birinin Arabistan'a olması çok sevdiği için olmasa gerek! Dostlukların çıkarlara bağlı olduğu arenada herkes rolünü iyi yapıyor.20 trilyon dolarlık borç bataklığına saplanan ABD doğru dürüst ordusu olmayan Arabistan'a 400 milyon dolarlık silah vermesi boşuna değil! Bu silahların test edilmesi için bir kurban gerek!

Peki, neden Katar? Birçok sebep sıralanabilir. Ancak, bizi ilgilendiren yönü "kızım sana diyorum. Gelinim sen işit" misali aba altından sopa gösterilmesidir.

ABD Pentagon eski yetkilisi Michael Rubin daha iki ay önce diyor ki,"Ey Erdoğan Katar'dan sana para gelmezse ne yapacaksın? Senin için yolun sonu geldi" Ne tesadüf değil mi?

Katar'ın 1 trilyon 800 milyar dolarının ABD olduğu biliniyor. Türkiye'de ise 20-30 milyar, Deve'de kulak neredeyse! Rahmetli N.Fazıl'ın ifadesiyle "Allah'ın on pulunu bekleye dursun on kul, bir kişiye tam dokuz on kişiye bir pul. Bu taksimi Kurt yapmaz Kuzulara şah olsa, yaşasın kefenimin kefini karaborsa" sözü akla geliyor.

ABD 11 Eylül saldırısının arkasında Suudi Arabistan var deyip,El-Kaide'ye desteğini gerekçe gösterip, Suud'un 750 milyon dolarını bloke etmişti.Katar'a da aynı numarayı çekmesin?

ABD’nin Katar'da 12 bin askeri birliği var. Türkiye ise yeni üs kurdu ve 3000 bin asker gönderme çalışması var. Katar Osmanlı'dan günümüze bize dostluğu ve sadakati ile bağlı bir ülke! Deprem ve her türlü felakette,15 Temmuz' da ilk yanımızda yer alan bir ehli sünnet ülkesidir.

Atak Helikopteri, Altay Tankı, çeşitli silah ve bazı ürünleri bizden alıyor. Doğalgaz, Petrol, Alüminyum başta olmak üzere maden zengini bir ülke! Dış alımlarının sadece%1 ini bizden alıyor.

Küresel güçler Aslan, Kurt ve Tilki' nin av paylaşımı gibi hepsini almak isteyip, Katar'ın boğazını sıkıp, Türkiye kalesini düşürmek istiyorlar.

Direnen Irak, Umman ve Libya liderleri tasfiye edildi.ABD ye göbeğinden bağlı mevcut Arap liderleri ise en az 40 yıl ABD çıkarlarına hizmete hazır.Bu satranç oyununun sonunda körfeze ızdırap, kan, gözyaşı; ABD ye petrol ülkelerinin kaynakları akmaz inşaAllah.

Bu hengamede bize düşen! İnce bir ilmi siyasetle "Kardeşlerinizin arasını düzeltin, Allah'a karşı gelmekten sakının ki,size merhamet edilsin "emrine uymak olsa gerek.!

Hayırlı Ramazanlar. ...

YORUM EKLE

banner997

banner954