banner1014

Para Kazanma Umuduyla Gittikleri Malatya'dan Cenazeleri Geldi

Batman’da iki ailenin çocuğu para kazanma umuduyla gittikleri Malatya'dan cenazeleri geri döndü.Edinilen bilgiye göre, kayısı toplamak ve para kazanmak için Malatya'ya giden 14 yaşındaki iki kafadar çadır yıkarken girdikleri gölette boğuldu....

Para Kazanma Umuduyla Gittikleri Malatya'dan Cenazeleri Geldi
Batman’da iki ailenin çocuğu para kazanma umuduyla gittikleri Malatya'dan cenazeleri geri döndü.

Edinilen bilgiye göre, kayısı toplamak ve para kazanmak için Malatya'ya giden 14 yaşındaki iki kafadar çadır yıkarken girdikleri gölette boğuldu. Batman Petrolkent Mahallesi Dicle Caddesi'nde ikamet eden Akgül ile Kartal ailelerinin iki çocuğu çalışma umuduyla gittikleri Malatya'dan tabut içinde döndü. Önceki gün Malatya'dan gelen acı haber Akgül ile Kartal ailelerini yasa boğdu. Malatya ile Elazığ sınırı arasında yer alan bir bölgede bulunan kayısı toplama merkezinde çadır yıkamak için gölete götürülen N. Akgül ile Y. Kartal adındaki çocuk işçiler burada dengelerini kaybederek, gölete düştü. Gölete düşen iki arkadaş, çevreden yetişen vatandaşların çabalarına rağmen kurtarılamadı. Gölette boğulan iki Batmanlı çocuk işçinin cesedi bir saatlik arama kurtarma çalışmasının ardından göletten çıkarılarak, Batman'a gönderildi.

Kayısı toplamak için Malatya'ya giden ancak iki ayrı tabutla memleketlerine dönen N. Akgül ile Y. Kartal 19 Mayıs Ortaokulu'nda aynı sınıfta eğitim görüyorlardı. Çocuklarının kayısı toplamak için gittiği Malatya'dan tabut içinde döndüğünü söyleyen Osman Akgül, ile Mehmet Kartal gözyaşlarını tutamadı. Malatya'da kayısı işçisi olarak çalışırken gölette boğulan iki Batmanlı çocuk önceki gün sahur vakti Karşıyaka Mezarlığı'na götürülerek, toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER