banner1028

YEDAŞ’da Yönetim Değişikliği

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ)’da 3,5 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Hasan Yasir Bora’nın bu görevi 1 Aralık 2022 de halen YEDAŞ’da Dağıtım Direktörlüğü görevini yürüten Yunus Emre Bilgi’ye devredeceği açıklandı

YEDAŞ’da Yönetim Değişikliği

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ)’da 3,5 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Hasan Yasir Bora’nın bu görevi 1 Aralık 2022 de halen YEDAŞ’da Dağıtım Direktörlüğü görevini yürüten Yunus Emre Bilgi’ye devredeceği açıklandı. Sayın Bora’nın YEDAŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak grupta çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

YEDAŞ’da diğer görev değişiklikleri ise şöyle oldu: Sayın Bilgi’den boşalan Dağıtım Direktörlüğüne, YEDAŞ’da Müşteri Teknik Hizmetleri Koordinatörü olarak görevini sürdüren Ümit Yaşar Kışla atanırken, Cihangir Gençoğlu ise Yatırım ve Tesis Direktörlüğü görevine atanmıştır.   

HEDEF MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Sayın Bora bu değişiklikten duyduğu memnuniyeti ifade ederken 3,5 yıldır başarılı bir şekilde çalışan ekibimizdeki bu bayrak değişimi ve atamaların YEDAŞ’ın bundan sonraki adımları için çok sevindirici olduğu ve takım oyunun en güzel örneklerinden birinin sergilendiğini göstermektedir” dedi. 

Genel Müdürlük görevini devralacak olan Sayın Bilgi  'Kesintisiz, Kaliteli ve Sürdürülebilir Enerji’ sloganıyla yolculuğuna başlayan YEDAŞ’ı ulusal ve uluslararası arenada markalaştırmayı amaçlarken , ‘Müşterilerine, Yönetimine, Çalışanlarına, Topluma ve Tedarikçilerine” olan mesajı: “Tüm paydaşlara değer katarken, sektöre yön veren yeni nesil enerji şirketi olacağız.” şeklinde oldu.

YUNUS EMRE BİLGİ KİMDİR?

Sn. Bilgi; 2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve aynı yıl içerisinde Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş’de saha mühendisi olarak çalışma hayatına başlamıştır. 2012 yılında Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş’ye katılan Bilgi, sırasıyla Smart Grid-Projeler yöneticisi ve Operasyon Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2018 yılında Boğaziçi Elektrik A.Ş. Sistem İşletme Direktörlüğü pozisyonuna atanmış ve İstanbul’daki 1,5 yıllık çalışma döneminin ardından 2019 yılı Ağustos ayında Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Dağıtım Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER