banner1014

Yazar Av.Hayati İnanç Sevgisi Salona Sığmadı

Yazar Av.Hayati İnanç ‘’Can Veren Pervaneler’’ Konferansı İle Bafralılara Manevi Can Verdi.

Yazar Av.Hayati İnanç Sevgisi Salona Sığmadı

Yazar Av.Hayati İnanç ‘’Can Veren Pervaneler’’ Konferansı İle Bafralılara Manevi Can Verdi.

Bafra Barış Medya Grubu tarafından Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Araştırmacı Yazar Av. Hayati İnanç "Can Veren Pervaneler" konulu konferans verdi.

Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansın sunuculuğunu başarılı bir şekilde Bafra Şeyhören Mahallesi İmam-Hatibi Emrullah Gürler yaptı.

Bafra Barış Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kale yaptığı açılış konuşmasında, ’şu ifadelere yer verdi.  Saygı değer hazırün, Kıymetli misafirler,

Barış medya Grubu olarak düzenlediğimiz konferansa hepiniz hoş geldiniz. Ben bir bölgenin göstergelerinin yükselmesinin biraz da kültür ve sanatta yükselmesine bağlı olduğunu düşünenlerdenim.

Okuyan, yazan, düşünen ve düşünce ürünü ortaya koyabilen insanların çokluğu, bölgenin zihnî kalkınmasını hızlandırdığı gibi iktisadi kalkınmasına da zemin hazırlayacaktır. Bu ikisinin birbiriyle ilişkisini İslam medeniyetinin altın çağlarında görebileceğiniz gibi bugün gelişmiş ülkelerinin yaşamakta oldukları altın çağlarında da pekâlâ görebilirsiniz.

Kıymetli dostlarımız,

Bu akşam benim burada ifade etmeye çalıştıklarımı daha güzel ve daha derinden ifade edebilecek bir misafirimiz var aramızda.

Düşünce, tefekkür diyerek üstadımızdan rol çalmış olmayayım.

Ama müsaadenizle şu kadarını söyleyeyim: Şu salgın süreci bize birçok şeyi öğretti istemeden. Mesela kıymet bilmeyi, mesela içimize dönmeyi.

Tantanalı, koşturmacalı hayatımız zorunlu olarak durağanlaştığında şunu öğrendik: Biz sandığımız kadar güçlü değiliz!

Hırslarımıza, kibrimize, servetimize, mevkimize yenildiğimiz gibi gözle göremediğimiz bir virüse de çok çabuk yenilebiliyoruz. Öyleyse bizdeki bu hırs neyin hırsı? Yine bu zamanda şu soruyu da sormalıyız: servetimiz cebimizde mi içimizde mi? Sahip olduklarımız acaba gerçekten bizim mi?

Kıymetli Misafirlerimiz

Köksüz bir ağaçtan bahsedemeyiz değil mi? Güçlü köklere sahip bir milletin evlatlarıyız. Bununla gurur duyuyoruz ama kuru bir gururdan başka da yaptığımız bir şey var mı, doğrusu kendime verecek olumlu bir cevap bulamıyorum. Dijital çağın tüketim çılgınlığı seline kapılmış gidiyorken, atalarımızdan bize aktarılanları, biz, bizden olanlara aktaramıyoruz maalesef. Ağacın kökleri zayıfladıkça gövdesi de zayıflar. Maddi ve manevi kültür unsurlarımızı çocuklarımıza aktarmayı başaramazsak geçmiş ve gelecek arasındaki köprüyü de sele vermiş oluruz. İşte bu bilinçle Barış Medya grubu olarak Türk irfanına, Türk kültürüne katkı sunma gayretine düştük.

Bu maksadımıza destek olan, başta sponsorlarımıza ve bu programın gerçekleşmesi için canla başla çalışan Barış Medya grup ekibime şükranlarımı sunuyorum. Davetimizi kırmayarak ilçemize gelen Hayati İnanç hocama ve konferansımıza katılarak bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli halkımıza teşekkür ederim. Keyifle ve istifadeyle geçireceğiniz bir akşam olsun. Teşekkür ederim.’’diyerek sözlerini tamamladı.

Programa maddi ve manevi destek olan sponsorlara Yazar Av.Hayati İnanç tarafından imzalanan kitabı takdim edildi.

Konferansta konuşan Yazar Av.Hayati İnanç ise çeşitli dönemlerde yaşamış ve iz bırakmış şairlerden bolca örnek vererek, gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olayları dinleyenlere mizahi bir dille anlattı.

Yazar Av.Hayati İnanç sevgisinin salona sığmayıp salon dışına taştığı bir salona konuşan yeri geldiğinde güldüren, yeri geldiğinde duygulandıran Av.Hayati İnanç, en değerli işin insana yatırım olduğuna belirterek katılımcılara bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Yazar Av.Hayati İnanç salonda bulunanlar tarafından bolca alkış almayı da ihmal etmedi.

Program sonunda Yazar Av. Hayati İnanç'a Barış Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kale tarafından bir buket çiçek takdim edildi.

Konferans sonunda ise protokol üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, oda başkanları, Bafra Adliye Sarayında görevli hakim ve savcılar, okul müdürleri, öğretmenler, KYK Bafra Yurdunda kalan 50 öğrenci ile davetliler Divan edebiyatını en güzel terennüm eden, binlerce şiiri ezbere bilen ve tok sesiyle okuyan, hikaye ve nükteleriyle, aynı zamanda ders niteliğinde anlatımıyla ülkemizin bir kazancı olan mümtaz kişiliği Yazar, Hukukçu Av.Hayati İnanç’ı Bafra’ya getiren Bafra Barış Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kale ve ekibine teşekkür ettiler.

HABER: Emre Şahinol

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER