banner1028

Yaya Geçidi Hayal Oldu

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; "Üst geçit yapım kararı üstünden bir tam yıl geçmesine rağmen yapımına başlanmamıştır" dedi.

Yaya Geçidi Hayal Oldu

03.11.2021 tarihinde gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında alınan Samsun, Sinop üzeri Emirefendi ve Alparslan mahallesini bağlaması düşünülen 1/1000 ölçekli imar plan değişikliği yapıldı. Üst geçit yapım kararı üstünden bir tam yıl geçmesine rağmen yapımına başlanmamıştır.

37 BİN 891 HEMŞEHRİMİZ MAĞDUR

Bafra Otogar Farklı Seviyeli Kavşağı çözüm olacağı planlanarak yapıldı. Ancak yapılan projenin avantajları ve dezavantajları planlanmadan, yaptık oldu mantığıyla yapılmış. Sanayi esnafı, Üniversite öğrencileri, o bölgede bulunan ve geçiş olarak kullanan 37 bin 891 mahalle sakini ve araç kullanan diğer Bafralı hemşerilerimiz mağdur bırakılmış. Sadece Bafra’dan ayda yılda birkaç kez direk geçiş sağlayan araç sürücülerini rahatlatmıştır.

Yapmış olduğumuz araştırma ve fizibilite sonucunda, gerçekleştirilen projenin amacını yerine getirmediği eskiden Tofaş kavşağında meydana gelene trafik yoğunluğunun şehir içine taşındığı ve yapılan yolu kullanan Sanayi esnafının ve o bölgede bulunan ve geçiş olarak kullanan 16 mahalle de bulunan 37 bin 891 mahalle sakinin hayatını felç etmiştir.

ENGELLİLER VE YAŞLILAR DÜŞÜNÜLMELİ

Yapılan projedeki bir diğer eksiklikte Kent Meydanı taraftan, Sanayi bölgesine yaya olarak geçmek isteyen öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın ve esnafımızın kulana bilecekleri doğru ve düzgün yaya geçidi yapılmamıştır. 50 cm kaldırım yapılmış ve korkuluk konulmamıştır. Yol trafiğe açıldığından bu yana mahalle sakinleri ve sanayi esnafının can güvenliği olmadan ulaşımlarını sağlamak zorunda bırakılmıştır.

03.11.2021 tarihinde gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında alınan Samsun, Sinop üzeri Emirefendi ve Alparslan mahallesini bağlaması düşünülen 1/1000 ölçekli imar plan değişikliği yapıldı. Üst geçit yapım kararı üstünden bir tam yıl geçmesine rağmen yapımına başlanmamıştır. Yapılacak olan üst geçit ise eski usul merdiven ile yapılacağı görünmektedir. En azından yapılacak olan üst geçidin projesinin tekrar gözden geçirilerek engelli vatandaşlar, yaşlılar ve bebekli aileler düşünülmelidir. Yeni sisteme uygun yapılması doğru olandır. Artık yapılan projeler ve hizmetler vatandaşın çıkarları düşünülmeli ve yaptık oldu mantığı biran önce bırakılmalıdır. Bafra için yapılacak tüm hizmetlerde muhalefet olarak iktidarın yanında yardımcı olmaya hazırız. Bizim önceliğimiz Bafralı hemşerilerimizin faydası olacak hizmetler imza atılmasıdır. Güzel yapılan her hizmetti takdir etmeye hazırız.

AK Parti yöneticilerine sesleniyorum oldu bittiyle altyapıları hazırlanmadan kavşağı trafiğe açtınız. Bafra’ya yapılmak istenen her hizmette olduğu gibi bunda da çuvalladınız. Meclise sunduğunuz projeye biz muhalefet olarak evet oyu vererek destekledik ve bunun üstünden tam koca bir yıl geçti.  Lütfen Sanayi esnafımızın öğrencilerimizin, Orada ikamet eden vatandaşlarımızın can güvenliğini bir an önce sağlayın.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER