banner1028

Yakakent'te 112 Acil Çağrı Merkezi Sistemi Tanıtıldı

Yakakent ilçesinde bulunan okullardaki öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Yakakent'te 112 Acil Çağrı Merkezi Sistemi Tanıtıldı

Yakakent ilçesinde bulunan okullardaki öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Yardım talebi ve ihbarların tek çatı altında toplanması amacıyla başlatılan ve Haziran 2021’de ülke geneline yaygınlaştırılan 112 Acil Çağrı Merkezi projesi kapsamında Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde tüm okullarda 112 Acil Çağrı Merkezinin tanımı yapıldı.

İçeriği 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından hazırlanan afiş, video ve bildirici yazılar, tüm okullarda eşzamanlı olarak 2. ders saatinde öğrencilere izletildi ve 112 Acil Çağrı Merkezleri tanıtım metinlerinde belirtilen bilgiler öğrencilere yaşına uygun şekilde açıklandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, bu kapsamda kendisini ziyaret eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir ve polis, jandarma, itfaiye kurum temsilcilerini kabul etti. Ziyaret esnasında kurum personelleri tarafından Müdür Adem Şimşek'e çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Karaaba Şehit Bayram Aksu İlk ve Ortaokulu öğrencilerin ilgiyle izlediği videolardaki bilgilerin tüm vatandaşlar tarafından benimsenmesi gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, "Fedakarca ve özveriyle görevlerini ifa eden tüm 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarımıza verdikleri emekler için yürekten teşekkür ediyor, çalışma hayatlarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Mustafa KAHYA / YAKAKENT

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2022, 03:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER