banner1014

Vali Dağlı, Bafra'da İncelemelerde Bulundu

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Bafra'da Çeltik Fabrikası ve Fide Üretim Tesisi, Balık Üretim Çiftliği, Organik Karaköy Tarım İşletmesinde incelemelerde bulundu.

Vali Dağlı, Bafra'da İncelemelerde Bulundu

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Bafra'da Çeltik Fabrikası ve Fide Üretim Tesisi, Balık Üretim Çiftliği, Organik Karaköy Tarım İşletmesinde incelemelerde bulundu.

Vali Dr. Dağlı ilk olarak Bafra Karma Medikal Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliğyet gösteren çeltik işleme ve paketleme üzerine faaliyet gösteren Bafra Anadolu Pirinç Fabrikasını ziyaret etti, çalışmaları hakkında Fabrika Sahibi Muharrem Göksel'den bilgi aldı.

Samsun Valisi Dr.Dağlı, Bafra OSB'de 30 bin m2'si kapalı olmak üzere toplam 288 bin m2 alanda faaliyet gösteren ve istihdama katkı sağlayan Türkiye'nin en modern fide üretim tesisi United Genetics Turkey Tohum Fide A.Ş.'de incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Dr. Zülkif Dağlı Bafra ilçesinde Derbent Barajı üzerinde 4.000 ton/yıl kapasiteyle aktif olarak balık üretimi yapan Kuzey Su Ürünleri Tesislerinde incelemelerde bulunarak, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Parlak'tan üretim ve ihracat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Dr. Dağlı ve beraberindeki heyet daha sonra Bafra'da 23.000 dekarlık alanda organik tarım ve hayvancılık yapan Yeşil Küre Organik Karaköy Tarım İşletmesini ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın'dan bilgi aldı.

Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yatırımları hızlandırmak için atılacak adımların görüşüldüğü istişare toplantısı Vali Dr. Zülkif Dağlı'nın Başkanlığında, Samsun MEDİKÜM Başkanı Ahmet Aydemir ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Samsun Valisi Dağlı'ya işletme ziyaretlerinde Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdemir, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, Bafra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet Dursun, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Ticaret Borsası Başkan yardımcısı Tarık Erol eşlik etti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 07:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046