banner1020
banner978

Ünlü Metafizikci'den Gündem Yaratan Açıklama

Ünlü Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk, Atv Avrupa'da yayımlanan "Londra Aktüel" programının konuğu oldu. Program sunucusu Sevgin Alişoğlu'nun sorularını yanıtlayan Şentürk, dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ünlü Metafizikci'den Gündem Yaratan Açıklama

Ünlü Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk, Atv Avrupa'da yayımlanan "Londra Aktüel" programının konuğu oldu. Program sunucusu Sevgin Alişoğlu'nun sorularını yanıtlayan Şentürk, dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İngiltere'de bulunan Metafizik Üniversitesi'nde araştırma yapmak ve eğitim almak amacıyla bir süredir Londra'da bulunan Metafiz Uzmanı Beytullah Şentürk, programda Metafizik alemi ile ilgili önemli bilgilere değinirken, program sunucusu Sevgin Alişoğlu'nun sorusu üzerine Coronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili düşüncelerini aktardı.

COVİD-19-20-21 ŞEKLİNDE DÖNEM DÖNEM SÜRECEK

"Coronavirüs kapsamında Kovid-19 diye tabir edilen bu hastalıktan ötürü hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Yine bu illetle mücadele eden tüm halkımıza acil şifalar diliyorum" diyerek açıklamasını sürdüren Metafizik Uzmani Beytullah Şentürk, ''Tüm dünyayı etkisi altına alan bu illetin bir e-postadan bile hızlı bir şekilde yayıldığını görmüş olduk. Tüm insanları korku ve panik havasına sokan bu virüsün Allah'tan değil, "üst akıl" diye tabir ettiğimiz bir yapı tarafından, labaratuvar ortamında hazırlanarak biyolojik bir silah olarak kullanıldığını düşünüyorum. Yine şahsi düşüncem bunun arkasında devletler değil üst akıl olarak tabir edebileceğimiz devletleri de yönetmek isteyen bir yapı olduğunu tahmin ediyorum. Tabi üst akıl dediğimiz bu yapı ya da yapıların bir hesabı varsa yüce Allah'ın da bir hesabı muhakkak vardır. 21. yüzyılda, tüm dünya insanlarını ve devletleri yönetmek istiyorlar. Çok detaya inmek istemiyorum fakat bugün Covid-19 olan bu virüsün önümüzdeki yıllarda da Covid-20-21-22 şeklinde dönem dönem süreceğini tahmin ediyoruz.'' dedi.

VİRÜSTEN KORUDUĞU İDDİA EDİLEN HURAFELERE İNANMAYIN

İnsanların korku ve paniğe kapılarak virüsten korunmak için çeşitli yollara başvurduğunu ve bu anlamda da kendisine çok sayıda mesaj geldiğini belirten Metafizik Uzmanı Şentürk: ''Danışanlarımızdan veya sosyal medya aracılığı ile bizlere ulaşanlar bu virüsten korunmak için çeşitli yöntemlere başvurduğunu görüyoruz. Örnek verecek olursak, birisi bir rüya görmüş rüyasında gördüğü şeyi gerçek hayatta uyguladığında virüsünten korunacağını düşünüyor. Veya yatırlarda bulunan demirleri yalamak gibi bir takım hurafeler dilden dile yayılıyor. Korku ve panik içerisinde olan insanlar her yolu denemek istiyor ancak bu tür hurafelerin dinde hiç bir yeri yoktur. Vatandaşlarımız böyle şeylere inanmasınlar ve uygulamaktan kaçınsınlar. Yine bu virüsün kıyamet alameti olduğunu iddia edenler var buradan söylemek isterim, bu konunun kıyamet alametiyle hiçbir alakası yoktur.'' diye konuştu.

VEBA'DAN DA VEBAL'DEN DE KORUNUN

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) hastalıklarla ilgili insanları tıbba yani doktora yönlendirdiğini de unutmamak gerekir diye konuşan Şentürk, sözlerini şöyle devam etti: ''Bazen musibetler insanların kendisini muhasebeye ve muhakemeye çekerek Allah'a yakınlaşması için bir gerekçe olabiliyor. Bu durumda bu illetle mücadelede alınması gereken tüm tedbirleri alarak hem kendimizi hem de çevremizdekileri korumamız gerekiyor. Kendimizi vebadan korurken çevremizdekilerin de vebalinden korunmamız gerekiyor. Hastalık nüksettiğinde de tabiki en yakın hastaneye müracaat edilmesi gerekiyor'' dedi.

TEDBİR BİZDEN TAKDİR ALLAH'TAN

Yüce Allah (cc) Şafi ismiyle aynı zamanda Şifa dağıtandır diyen Ünlü Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk, sözlerine şunları ekledi: ''Kur'an-ı Kerim zaten başlı başına bir şifa kaynağıdır. Bu da ayetlerle sabittir. Ayette, Kur'an-ı Kerim tüm inananlar için şifadır, diyor. Dolayısıyla buna Koronavirüs de dahil olmak üzere tüm hastalıklara şifa olabilir. Ku'an-ı Kerim'in veya dualar sayesinde Allah (cc)'ın bahşettiği şifayı inkar edemeyiz. İnsanların, virüsle mücadelede alınması gereken tedbirleri alarak bol bol dua etmeleri gerekiyor. Kur'an okumayı, şifa için dua etmeyi bırakmayalım; tedbir bizden takdir Allah'tandır. Yüce Allah (cc) bu virüs karşısında savunmasız kalan kullarına er ya da geç "şafi" isminin hürmetine şifa dağıtacaktır İnşallah.''

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 13:11

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER