banner1014

Üçüncü Geleneksel Cemal Safi Şiir Yarışması Başvuruları Başladı

İlkadım Belediyesi bünyesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek ‘‘Cemal Safi Şiir Yarışması’’ başvuruları başladı.

Üçüncü Geleneksel Cemal Safi Şiir Yarışması Başvuruları Başladı

İlkadım Belediyesi bünyesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek ‘‘Cemal Safi Şiir Yarışması’’ başvuruları başladı.

İlkadım Belediyesi tarafından kültür sanat ve edebiyat hayatını pekiştirmek ve özendirmek amacıyla düzenlenen geleneksel şiir yarışması bu senede gerçekleştirilecek. Serbest dalda başvurularının yapılacağı ödüllü şiir yarışmasında; Hece ve vezin ölçüsünde 36 mısralık şiirlerle başvuru yapılabilecek. Cemal Safi 2021 yarışmasında derece alan (1, 2 ve 3. olan) şairler ve şiirlerinin kabul görmeyeceği ödüllü şiir yarışmasında birinciye 10 bin, ikinciye yedibin beşyüz, üçüncüye 5 bin, bu sene 3 kişiye verilecek olan mansiyon ödülleri ikibin beşyüz TL ,iki adet Türk Dünyası özel ödülü ikibin beşyüz TL olmak üzere 27 bin 500 TL, yarışmacılara teşvik ve destek amacıyla armağan edilecektir. İlginin yoğun olacağı düşünülen ödüllü şiir yarışması Son başvuru tarihi 17 Nisan 2022 olarak duyurulan yarışma ile ilgili başvuru işlemini cemalsafi2022@@ilkadim.bel.tr adresinden yapılıyor. Şiir yarışması ile ilgili daha detaylı bilgilere www.ilkadim.bel.tr/cemalsafi2022 adresinden ulaşabilirsiniz.

“Vefa borcumuz var”

Türkiye’ye mal olmuş usta bir şairimizin adını yaşatmak ve hafızalarda kalmasını sağlamak için geleneksel hale getirdiğimiz şiir yarışmaları ile gençlerimize ve çocuklarımıza Cemal Safi’yi tanıma şansı vermiş oluyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bizlerin hayatına şiirleri ile dokunan ve toplum tarafından beğeni kazanan sanatçılarımıza bir vefa borcumuz var. Bizler de bu borcumuzu, adını yaşatarak ödemek istiyoruz” diye konuştu.

“Jüri üyeleri belli oldu”

İlkadım Belediyesi bünyesinde düzenlenen Cemal Safi 3. Şiir Yarışması’nın seçici heyetiyse şu kişilerden oluşmaktadır: OMÜ TDE Blm. Üyesi Prof. Dr. Şahin Köktürk, SAMÜ TDE Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ahmet Keskin,GŞÜ Türk Dili Blm.Öğr.Görevlisi Talat Ülker, Şair/Eğitimci Sündüs Arslan Akça, Samsun kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan İpekdal, Şair/Yazar Zekeriya Çavuşoğlu, Halk Âşığı/Şair Mustafa Bilir (Âşık Obalı), Şair/Başmühendis Kenan Yavuzarslan, , İlkadım Bld. Bşk. Yard. Şerif Mırık,

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER