banner1014

TRT TSM Repertuarı'nda Yeni Bir Bafra İmzalı Eser

Bafralı söz yazarı Oktay ZERRİN' in sözlerini yazıp; bestesi İstanbul' da ikamet eden ve İstanbul Üsküdar Musıki Cemiyeti sanatçılarından, besteci Ercan ATALAY' a ait, yepyeni bir beste TRT TSM Repertarı' na kabul edildi.

TRT TSM Repertuarı'nda Yeni Bir Bafra İmzalı Eser

Bafralı söz yazarı Oktay ZERRİN' in sözlerini yazıp; bestesi İstanbul' da ikamet eden ve İstanbul Üsküdar Musıki Cemiyeti sanatçılarından, besteci Ercan ATALAY' a ait, yepyeni bir beste TRT TSM Repertarı' na kabul edildi.

Bu eserle birlikte Bafralı söz yazarı, emekli eğitimci ve gazetci Oktay ZERRİN' in TRT TSM Repertuarı' ndaki şarkılarının sayısı 25'e yükseldi.

" BİR KURŞUN ŞU YÜREĞİME "

Bestekar Ercan Atalay, TRT TSM Repertuarı' na alınan 23545 sayılı ve " Bir Kurşun Şu Yüreğime " adlı, sözleri Oktay Zerrin' e, bestesi kendisine ait Nihavent Makamı'ndaki eserleri hakkında şöyle dedi: "TRT beni bugün ( 29 Temmuz 2019 ) bu mektup ile çok sevindirdi. Üzerimde hakkı olan başta Alaeddin Pakyüz, Turhan Taşan hocama, her arkadaşımızın en az bir bestesi olmalı diyerek gerek duruşu ve gerek beyefendiliği ile beni beste yapmaya teşvik eden çok sevgili Yıldırım Bekçi hocama ve bu çorbada tuzu olan tüm değerli dostlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum.

TRT Repertuvarına alınan Mahur eserimin sözyazarı sayın Rüştü Okyar beyefendiye ve aynı şekilde Nihavend bestemin sözyazarı sayın Oktay Zerrin beyefendiye gönlümün dolusu teşekkürlerimi iletiyorum.

Bestelerimi ve ses paylaşımlarımı her fırsatta takip eden, beğeni ve güzel dileklerini ileten çok değerli sayfa dostlarıma yüreğimin alabildiğince teşekkürler ediyorum. Saygılarımla, en güzel dileklerimle. "

Bestekâr, Şair, STK Yönetici, İstanbul Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti İcra Topluluğu Üyesi Ercan ATALAY, kendisini kısaca şöyle tanıttı: " 1964 yılında Adana’da dünyaya geldim. Aileden gelen genetik bir miras ile çok erken yaşlarda şarkı söylemeye, henüz ortaöğrenim çağlarında şiir ve şarkı sözü yazmaya, edebiyat ile uğraşmaya başladım. Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce İşletme Bölümü’ nü bitirdikten sonra 22 yıl Sabancı Vakfı’nda çalıştım. Halen Salih Karagöz Vakfı’nda Yöneticilik yapmaktayım. 30 yıldan fazla bir süredir musiki derneklerine gitmekteyim. Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti İcra Topluluğu’nda yer almaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım. "

Bafralı söz yazarı Oktay ZERRİN ise kendisini şöyle tanıttı:

" ÖZGEÇMİŞİM

28 Şubat 1956 Samsun Ayvacık doğumlu olup aslen Bafralı' yım. İlk,orta ve liseyi Bafra' da, yüksek tahsilimi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi' ne bağlanan, Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi' nde ( Yabancı Dil Yüksek Okulu ) tamamladım.

Bafra' da muhtelif okullarda İngilizce Öğretmeni olarak 26 yıl çalıştım. Bafra Kızılırmak İlköğretim Okulu' ndan emekli oldum. ( 2006 )

TRT TSM Repertuarı' nda, 25 şarkının sözleri bana ait. Devlet Bakanlığı, Ankara B. Şehir ve İstanbul Kadıköy Belediyesi, Amasya Valiliği, Uluslar Arası Sultan Özateş, Şebinkarahisar Hikmet Okuyar, Bir Harf Net gibi birçok Türkiye Çapı' ndaki şiir, güfte ve beste yarışmalarında ödüller kazandım.

İlk şiir kitabım, Antalya Sahil Kitap' tan " Sevgi Ufkundan Şarkılara "adıyla piyasaya çıktı. 2. şiir kitabım “ Dünya Çocukla Güzel “ ise çocuk şiirleri olup Bafra Ofset' e kısmet oldu.

Bu yeni çocuk şiiri kitabım “ SevgiGüneşiÇocuklar “ ise, Antaya Alanya’daki Arsan Bayır hocamın BAYGENÇ Yayıncılık’ tan piyasaya çıktı.

Ankara Anayurt, Ankara Efece Haber Bafra Temsilcisi ve muhabiriyim. Ayrıca Bafra Gazeteciler Cemiyeti ile Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti üyesiyim.

Gaziantep İpek Yolu Haber ve Reklam Ajansı, Samsun İl Müdürü’ yüm.

Haberlerim; Ankara Anayurt ve Efece Haber, Bafra Haber, Samsun' un Haberi, Samsun Denge,  Bafra 55. net, BRT, Kanal 2000 Tv, Samsun Akasyam, Bafra Altınova, Bafra Gazetesi, Bafra Bereketli Topraklar, Bafra Yenigün ve Gaziantep İpek Yolu Haber Ajansı gibi birçok gazete ve ajansta yayınlanmaktadır.

Evli, Çiğdem ve Taner adlı 2 çocuk babasıyım. Çiğdem; Samsun Tekkeköy' de özel bir şirkette, Taner ise Amerika Kaloforniya, Riverside Üniversitesi, Fizik Mühendisliği' nde Doktora yapmaktadır. Eşim de emekli devlet memurudur.

MESAM Asil Üyesiyim. Ankara Kilis Yardımlaşma Derneği, Onur Kurulu Üyesi' yim. Kızımızın işi nedeniyle Samsun Atakum' da, hafta sonlarında ise Bafra' da ikamet ediyoruz. "

Haber Merkezi- Bafra

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 01:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER