banner1028

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’tan Açıklama

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, bugünkü antrenmanımızı tabip eden basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’tan Açıklama

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, bugünkü antrenmanımızı tabip eden basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Balıkesirspor maçıyla birlikte lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirten Mehmet Altıparmak, “Ligin başlamasına az kaldı. İlk haftası BAY olmakla birlikte 10 günlük süremiz var. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. 2 tane çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. İsmael Diomande ve Berk Taşkın’ın da gelmesiyle transfer çalışmalarımızı kapattık. Bundan sonra oynayacağımız ilk Balıkesirspor maçına kadar tamamen taktik ağırlıklı ve oynayacağımız sistemle alakalı çalışmalar yapacağız. Şuana kadar her şey çok iyi gidiyor ve inşallah bunun semeresini de Balıkesirspor maçıyla başlayan seride almaya başlayacağız. Taraftarlarımız nasıl sabırsızsa bizlerde çok sabırsızız. Bu sene iyi olan bir taraf yüzde 50’de olsa taraftarlarımızın yanımızda olması. Bizler için büyük güç olacaklar. Onlar için buradan herkesi kaç kişilik hak varsa bütün Samsun’un bunu kullanması için buradan taraftarlarımıza sesleniyoruz. Bizi sonuna kadar desteklesinler. Çok önemli haftalara giriyoruz. Ligin başı sonu yok. İyi başlamak çok önemli. Nasıl başlarsanız öyle gider. Bizde iyi başlamak adına her şeyi yapacağız” dedi.

Şehirde de birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini ifade eden Mehmet Altıparmak, “Geldiğim günden beri hep aynı şeyleri söyledim. Artık bu birlik ve beraberliği sağlayalım. Takımımızda ‘o oynadı bu oynadı’ bunları bırakalım. Biz Samsunspor’uz. Tamamen oyuncuyu bağlı bir sistemimiz olmayacak. İyi olanlar oynayacak, diğerleri bekleyecek. Ama en önemli şey takım içerisindeki dostluk, ağabeylik ve barış ortamıdır. Bunu tüm şehre yayacağız. Hak eden herkes sahanın içerisinde olacak. Bunda kimsenin şüphesi olmasın. Oyuncularım bunu biliyorlar. Ama sahada her şeyini veren, sonuna kadar mücadele eden bir takım olacağız. Bunu özellikle oynadığımız hem hazırlık maçlarında ve hem de antrenmanlarımızda gördük. İnşallah bunu da bütün sezon sahada uygulayacağız” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Mehmet Altıparmak, “Geçen sene kadroda kalan oyuncu sayısı çok az. 19 tane transfer yapıldı. Tabi ki bir iskelet bozuldu ama biz bu iskeleti oluşturduk. Bizim için önemli olan oyuncuların bize vereceği katkıydı. Şuana kadar özellikle hazırlık maçlarında bu katkıyı fazlasıyla oyuncularımızdan aldık. Şuanda bir iskeletimiz ve oyun sistemimiz var. Bunun üzerinde daha fazla çalışacağız” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER