banner1028

Tekkeköy’de Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Tekkeköy Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi programına katıldı.

Tekkeköy’de Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Tekkeköy Kaymakamı Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Hasan Togar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve protokol üyeleriyle birlikte, Tekkeköy Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi programına katıldı.

Program öncesi bahçede bir fidanı toprakla buluşturduklarını ifade ederek, fidanı dikerken çocuklarımız ve gençlerimizin de bizler için bir fidan olduğunu ve onları her türlü kötülükten korumak durumunda olduğumuzu düşündüğünü dile getiren Vali Dağlı, “Uyuşturucu ve madde bağımlılığı başta olmak üzere tüm bağımlılıklara karşı önlemler almak elbette hepimizin ortak sorumluluğu ancak çocuklarımız hayata gözlerini açtığı andan itibaren en yakınında anneleri olması nedeniyle bu konuda annelere daha önemli görevler düşüyor. Biz de bu konuda onlara katkı sağlamak amacıyla Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi programını Samsun’da ilk olarak bugün Tekkeköy ilçemizde başlatıyoruz.  Anneler ve babalar canlarının bir parçası olan çocuklarını mutlaka gözetip kolluyorlar ama burada gerçekleştirilecek eğitimlerle evlatlarını bu konuda daha bilinçli bir şekilde korumalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Ailesinde ve mahallesinde bağımlılık sorunu olanları ve bu konuda nasıl hareket edeceklerini tam olarak bilemeyen aileler bu eğitim programıyla hem bilgilendirilecek hem de onlara yol gösterilecek.

Velilerimiz haricinde öğretmenlerimiz, imam-hatip ve müezzinlerimize eğitimler verdik, diğer meslek mensuplarımıza da eğitimler vereceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden ve maddi/manevi pek çok kayba sebep olan bu sorunun çözülmesi noktasında bu gibi değerli eğitimlerin devam etmesi ve ilgili kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri gelecek nesillerimiz ve milletimiz için önem arz etmektedir. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin çocuğunun risk altında olduğu bağımlılıkla mücadele konusunda güzel bir başlangıç olan bu programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Programın ardından Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Müdürü Feyzullah Dereci ve beraberindeki heyet Gençlik Merkezinde öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER